środa, 29 listopada 2023 13:23

Koniec uciążliwego remontu. Od jutra nie będzie zwężenia

Autor Mateusz Łysik
Koniec uciążliwego remontu. Od jutra nie będzie zwężenia

Mieszkańcy Krakowa mogą odetchnąć z ulgą, gdyż remont Mostu Dębnickiego, jednego z kluczowych punktów komunikacyjnych miasta, dobiega końca. Drogowcy przystąpili do ostatniej fazy prac, która obejmuje układanie warstwy bitumicznej nawierzchni. Oczekuje się, że most zostanie w pełni otwarty dla ruchu pojazdów już 30 listopada, choć termin ten może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Zakończenie prac na moście Dębnickim przyniesie znaczną ulgę dla mieszkańców i kierowców, którzy od dłuższego czasu musieli zmagać się z utrudnieniami w ruchu. Po otwarciu mostu, ruch pojazdów będzie mógł odbywać się wszystkimi pasami, co znacznie poprawi płynność ruchu w tym rejonie miasta.

Warto zaznaczyć, że pierwotny termin zakończenia prac uległ kilkudniowemu przesunięciu. Powodem były dodatkowe prace, w tym wymiana betonu i odtworzenie zbrojenia wsporników chodnikowych, które okazały się być w bardzo złym stanie technicznym. Te nieoczekiwane prace były konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji mostu.

W związku z zakończeniem remontu, przypominamy o zmienionej organizacji ruchu w rejonie mostu. Szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej oraz aktualnych postępach prac można znaleźć na stronach internetowych miasta Krakowa.

Wraz z pełnym otwarciem mostu zostanie również udrożniony przejazd przez skrzyżowanie koło Jubilatu. Ze względu na dalsze prace na ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki, skręt w te ulice będzie dalej zamknięty. Przystanek autobusowy „Jubilat” 03 dla linii autobusowych nr 124, 144, 164, 169, 173, 179, 194, 300, 301, 304, 424, 494, 503, 513, 608, 609 i LR0 zostanie przywrócony w stałej lokalizacji.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka