poniedziałek, 28 czerwca 2021 11:25

Koniec z korkami na trasie Kraków - Oświęcim? Rusza przebudowa skrzyżowania na drodze DK44

Autor Norbert Kwiatkowski
Koniec z korkami na trasie Kraków - Oświęcim? Rusza przebudowa skrzyżowania na drodze DK44

Ta inwestycja może przyczynić się do usprawnienia ruchu na trasie z Oświęcimia do Krakowa. Wojewoda Małopolski wydał zgodę na rozbudowę skrzyżowania w miejscowości Nowe Dwory, powiecie wadowickim, w ciągu DK44.

Droga krajowa nr 44 w miejscowości Nowe Dwory ma w tym miejscu 7,0 m szerokości i chodnik tylko po stronie południowej. Wloty podporządkowane są nieznacznie przesunięte względem siebie. Widoczność przy włączaniu się do ruchu z drogi gminnej o szerokości 4,5 m ogranicza budynek. Szerokość drogi powiatowej, włączonej do tego skrzyżowania wynosi około 6,8 m. Na wlotach nie ma wydzielonych pasów skrętu w lewo ani w prawo.

Mapa Nowe Dwory Kraków DK44

Pracę rewitalizacyjne w tym miejscu będą mieć na celu usprawnienie ruchu. Według przyjętego schematu działań, wybudowany zostanie lewoskręt od strony Krakowa w drogę powiatową. Budynek zasłaniający widoczność zostanie rozebrany. Wloty drogi powiatowej i gminnej będą przesunięte i umieszczone naprzeciwko siebie. Powstanie obustronny chodnik. Te zmiany poprawią czytelność skrzyżowania i bezpieczeństwo  ruchu wszystkich użytkowników.

Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na roboty budowlane, a w roku 2022 realizacja zadania.

Info oraz foto: GDDKIA

Kraków

Kraków - najnowsze informacje