piątek, 1 stycznia 2021 11:49

Koronawirus. Ile osób zaszczepiło się w poszczególnych szpitalach w Małopolsce?

Autor Marzena Gitler
Koronawirus. Ile osób zaszczepiło się w poszczególnych szpitalach w Małopolsce?

Małopolskie szpitale wykorzystały już wszystkie szczepionki przeciw COVID z pierwszej dostawy. Nowych dostaw spodziewają się na początku przyszłego tygodnia. Jak dotąd nie odnotowano poważnych, niepożądanych skutków szczepień – poinformowała PAP.

Urząd wojewódzki i małopolski oddział NFZ nie informują o tym, jak przebiegają dotychczasowe szczepienia.

Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy PAP, na początku przyszłego tygodnia dostaw szczepionki Pfizer-BioNTech spodziewają się m.in.: w Krakowie - Szpital Uniwersytecki, Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego, Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera, 5 Wojskowy Szpital Kliniczny, Szpital Miejski im. Gabriela Narutowicza i Szpital Specjalistyczny im. Józefa Dietla; a także Szpital Powiatowy im. bł. Marty Wieckiej w Bochni, Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej, Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie, Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Placówki, oprócz szpitali Dietla i Narutowicza w Krakowie, otrzymają kolejne już – drugie lub trzecie dostawy szczepionek. W poniedziałek pierwsze dostawy otrzymają krakowskie szpitale Dietla i Narutowicza i rozpoczną się tam pierwsze szczepienia pracowników. W szpitalu Dietla chce się zaszczepić ok. 400 osób (ok. 50 proc. kadry), a w Narutowicza – ok. 500 osób (ok. 50 proc. kadry).

Najwięcej szczepień wykonał w rejonie Szpital Uniwersytecki. Od niedzieli do środy szczepionkę przeciw COVID przyjęło tam 825 pracowników. Do zaszczepienia zostało mu jeszcze ponad 2 tys. członków swojego personelu, którzy zgłosili się na szczepienie. Łącznie w placówce tej zaszczepi się ok. 60 proc. kadry. Kolejnego transportu ze szczepionkami placówka spodziewa się w poniedziałek.

Ponad 400 pracowników zaszczepił już Miejski Szpital Żeromskiego w ramach pierwszej i drugiej partii dostaw szczepionki. W przyszłym tygodniu otrzyma dawki dla 810 kolejnych osób. W placówce zaszczepić się chce ok. 70 proc. pracowników.

150 pracowników zaszczepiło się w krakowskim Szpitalu Rydygiera. Odbywały się one na terenie hali Expo Kraków, przeznaczonej na szpital tymczasowy (na razie stanowiący rezerwę na ewentualność dalszego wrostu liczby osóc hospitalizowanych). Chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało w Rydegierze ok. 50 proc pracowników ( ok. 700 osób).

225 dawej szczepionki otrzymał 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie.  Tu na szczepienia zgosiło się w sumie 891 osób. Szpital czeka na 666 kolejnych dawek szczepionki.

Szczepienia przyjęło już 75 pracowników Powiatowego Szpitala w Limanowej.  W przyszłym tygodniu ma otrzymać 150 dawek szczepionki. O kolejności szczepień w tej placówce decyduje wiek. Pierwszym zaszczepionym w powiecie limanowskim był były dyrektor szpitala, ponad 70-letni dr Janusz Stokłosa.

225 pracowników zaszczepił już Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie. W  pierwszej kolejności szczepionkę otrzymali kierownicy poszczególnych działów. Dawki, które szpital otrzyma w przyszłym tygodniu pozwolą na zaszczepienie kolejnych 500 osób.

75 osób zaszczepiło się w szpitalu w Nowym Sączu. Placówka czeka na kolejne 180 dawek szczepionki. Po 11 stycznia chce szczepić ponad 300 osób tygodniowo.

75 osób otrzymało szczepionkę w Szpitalu Powiatowym w Bochni.  W poniedziałek ma trafić tu kolejne 150 dawek szczepionki. Szczepienia odbywają się w gabinecie lekarskim opieki całodobowej zlokalizowanym przy SOR w Bochni.

“Nie miałam wątpliwości, czy należy to zrobić”. W Bochni ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19
Szczepienia odbywają się w gabinecie lekarskim opieki całodobowej zlokalizowanym przy SOR w Bochni. Małgorzata Pietrzak – specjalista ds. epidemiologii Szpitala Powiatowego w Bochni była pierwszą osobą z powiatu bocheńskiego, która zaszczepiła się przeciwko COVID-19. > – Nie miałam wątpliwości, …

W żadnym z małopolskich szpitali nie odnotowano poważnych skutków zabiegów, a jedynie bóle lub drętwienia ręki lub pogorszenie samopoczucia.

zobacz też:

Łukasz Wantuch: “Jeśli ktoś z mojej rodziny się nie zaszczepi, to nie będę utrzymywał z nim kontaktów”
“Kiedy zawodzi perswazja, to państwo dysponuje środkami przymusu i siły. Nie chcesz się zaszczepić, to musisz ponieść tego konsekwencje” napisał Łukasz Wantuch, radny Rady Miasta Krakowa. Jegoo zdaniem szczepienia powinny być obowiązkowe. Dlaczego?
Brzesko: Ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi
Pierwsza dostawa szczepionek dotarła do szpitala około godziny 9:00 – 75 dawek szczepionki. 30 grudnia w szpitalu w Brzesku rozpoczęły się szczepienia pracowników ochrony zdrowia szczepionką przeciw COVID-19. Pierwsza dostawa szczepionek dotarła do szpitala około godziny 9:00 – 75 dawek szczepionki…
koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka