piątek, 20 marca 2020 12:31

Koronawirus na świecie. Formuła 1 nie zawita w Monaco. Przełożone inne wyścigi

Autor Mateusz Łysik
Koronawirus na świecie. Formuła 1 nie zawita w Monaco. Przełożone inne wyścigi

Tak jak wszyscy przypuszczali w związku z pandemią koronawirusa, FIA zdecydowała o przesunięciu kolejnych wyścigów. Po raz pierwszy od 1954 roku nie odbędzie się Grand Prix Monaco.

Pomimo, że FIA, na początku informowała o przesunięciu GP Monaco na koniec maja, ostatecznie wczoraj Monakijski Automobile Club de Monaco poinformował o odwołaniu wyścigu. Jak napisali w oficjalnym oświadczeniu:

„W związku z ogólnoświatową panndemią i jej nieznaną ścieżką ewolucji, niepewnością co do udziału zespołów i dostępności ponad 1500 wolontariuszy i pracowników (…) po starannym rozważeniu, co do wagi tego światowego kryzysu, z wielkim smutkiem oświadczamy, że Automobile Club de Monaco Zarząd podjął decyzję, aby anulować 12 th GRAND PRIX de Monaco Historique (8-10 maja 2020) i 78 th GRAND PRIX DE MONACO Formuła 1, Mistrzostwa Świata FIA (21-24 maja 2020).”

🚨 Communiqué Officiel 🚨 #MonacoGP #F1 #COVID19

Gepostet von Automobile Club de Monaco am Donnerstag, 19. März 2020

Formuła 1. Przełożone wyścigi, brak wakacji

Formuła 1 i FIA spodziewają się rozpocząć sezon Mistrzostw 2020, gdy tylko będzie to bezpieczne po maju. Jak do tej pory na inny termin przełożono pierwsze siedem Grand Prix sezonu 2020 i odwołano GP Australii i Monako. FIA zapowiedziała również, że nie będzie sierpniowej przerwy wakacyjnej.

Wyścigi w Chinach, Bahrajnie, Wietnamie, Holandii, Hiszpanii prawdopodobnie odbędą się w innym terminie.

Obecnie pierwszym wyścigiem w terminarzu jest GP Azerbejdżanu, które ma się odbyć w weekend 5-7 czerwca.

Koronawirus. Książe Monako zarażony

Jak się okazuje trzy dni po ogłoszeniu, że koronawirusa ma monakijski premier Siergiej Telle, badaniu poddał się też Książę Albert II. Test wyszedł pozytywnie. W oficjalnym oświadczeniu zapewniono, że stan zdrowia nie jest powodem do niepokoju, a przywódca księstwa pracuje w swoim mieszkaniu.

Sport - najnowsze informacje