sobota, 8 sierpnia 2020 11:01

Superpuchar Polski odwołany! Koronawirus w Legii Warszawa?

Autor Marzena Gitler
Superpuchar Polski odwołany! Koronawirus w Legii Warszawa?

Zbigniew Boniek pinformował o odwołaniu zaplanowanego na jutro meczu o Super Puchar Legiia Warszawa - Cracovia. Czy ma to związek z podejrzeniem koronawirusa w zespole z Warszawy?  

Wczoraj pojawiły się niepokojące informacje o zakażeniu koronawirusem w Extraklasie. Podejrzany o zakażenie był masażysta Legii Warszawa. Mężczyzna mający kontakt ze wszystkimi zawodnikami, został odsunięty od pracy i odizolowany.

Zawodnicy i masażysta przeszli już pierwsze testy na obecność koronawirusa. Badanie nie potwierdziły zakażenia. Lagia Warszawa poinformował o tym na Twitterze.

"Osoba ze sztabu z podejrzeniem zakażenia COVID-19, która została odizolowana od drużyny, przeszła dodatkowe badania, które również dały wynik ujemny. Podsumowując, wszyscy zdrowi."

Mimo to nie odbędzie się Pojedynek Legii z Cracovią o piłkarski Superpuchar Polski zaplanowany na stołecznym stadionie przy ul. Łazienkowskiej na niedzielę na godzinę 20:00. Poinformował o tym szef PZPN Zbigniew Boniek.

Kibice są zaskoczeni, bo mecz odwołano, pomimo negatywnych wyników testów.

Polski Związek Piłki Nożnej wydał w tej sprawie oficjalny komunikat:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecz o Superpuchar Polski, w którym mistrz kraju, Legia Warszawa, miała zmierzyć się 9 sierpnia 2020 roku ze zdobywcą Pucharu Polski, Cracovią, zostaje odwołany. Ma to związek z faktem ujawnienia przypadku zakażenia koronawirusem u członka sztabu klubu Legia Warszawa.

Podjęta decyzja ma na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa w klubach uczestniczących w europejskich pucharach oraz w trosce o zbliżający się start rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Zgodnie z procedurami, wykluczenie potencjalnego zakażenia można uzyskać dopiero po przeprowadzaniu dwóch testów wymazowych w odstępie 7 dni.

Sport

Sport - najnowsze informacje