sobota, 13 kwietnia 2024 04:30

Koszmarny wypadek w Wojniczu. "Kierowca toyoty został wyrzucony z samochodu"

Autor Katarzyna Jamróz
Koszmarny wypadek w Wojniczu. "Kierowca toyoty został wyrzucony z samochodu"

Do dramatycznego wypadku doszło w czwartek (11 kwietnia) tuż po godzinie 20:00 na DK94 w Wojniczu (powiat tarnowski). Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby w tym dwie kobiety w ciąży.

Na miejsce skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, druhów ochotników, kilka zespołów ratownictwa medycznego oraz policję. Droga krajowa DK94, na wysokości wiaduktu w połowie obwodnicy Wojnicza, była na kilka godzin całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy przez centrum miasta dla wszystkich pojazdów jadących drogą krajową.

Kierowca pod wpływem alkoholu

– Mężczyzna, kierowca osobowej toyoty, został w stanie ciężkim zabrany do tarnowskiego szpitala. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 0,77 mg/l alkoholu tj. 1,54 promila w organizmie. Trzeźwa kierująca osobową kia również trafiła do placówki medycznej w Tarnowie. Jej koleżanka została przetransportowana do szpitala w Brzesku. Obie panie doznały urazów układu kostnego oraz ogólnych potłuczeń, obie też były w ciąży – informuje tarnowska policja.

Fot. KMP Tarnów 

Droga była zablokowana przez kilka godzin

Strażacy oraz obsługa drogi krajowej zabezpieczały miejsce wypadku, a policjanci ruchu drogowego zbierali ślady będące podstawą do prowadzenia postępowania przygotowawczego w procesie karnym. – Ustalono, że bezpośrednio za samochodem toyota jechał świadek, który wskazał, że jadący przed nim pojazd, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stronę i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem kia, który jechał w stronę Brzeska. W wyniku zderzenia kierowca toyoty został wyrzucony z samochodu – dodaje policja.

Fot. KMP Tarnów 

Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia wszystkich okoliczności i w ramach tego postępowania prowadzący wskaże jego przyczyny. Wypowiedzą się w nim specjaliści z zakresu wypadków komunikacyjnych, a nadzorujący postępowanie prokurator przedstawi osobom odpowiedzialnym zarzuty. Ruch w miejscu zdarzenia został przywrócony dopiero po godzinie 23:00.

Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka