środa, 16 lutego 2022 13:53

Koszulki inspirowane mitologią Słowian

Autor Artykuł sponsorowany
Koszulki inspirowane mitologią Słowian

Wszystkie wyjątkowe koszulki słowiańskie są inspirowane dawnymi wierzeniami, mitami i religią. Czerpią ze źródeł historycznych, przekazów ustnych, baśni i legend. Plastyczna wyobraźnia twórców pozwala zmienić słowa w obraz i dzięki temu mamy okazję nosić niesamowite nadruki. Wśród inspiracji znalazło się wielu przedstawicieli boskiego panteonu, a także demony oraz słowiańskie symbole i ornamenty. Dzięki temu odzież ta, to coś więcej niż zwykłe koszulki. Słowianie sprzed wieków zawsze stanowili obiekt fascynacji dla osób zainteresowanych rodzimą historią. Od kilkunastu lat krąg ludzi zainteresowanych tą tematyką systematycznie się rozszerza. Z myślą o nich powstają kolejne grafiki, które znajdują swoje miejsce na nietuzinkowych T-shirtach. Sprawdź koszulki który

Koszulki ze słowiańskimi bóstwami

Ogromną popularnością cieszy się koszulka Swaróg, która inspirowana jest postacią jednego z najważniejszych słowiańskich bogów. Bóg słońca, ognia i kowalstwa, istota o ogromnej mocy, otaczana szacunkiem i uwielbieniem. Przedstawiony jako pełen dumy i dostojeństwa mężczyzna na tle swarożycy, przyciąga spojrzenia i skupia uwagę. Istotna jest przemyślana koncepcja kolorystyczna, która sprawia, że od nadruku długo nie można oderwać wzroku. Bez wątpienia jest to koszulka słowiańska wysokiej klasy, chętnie noszona przez pasjonatów rodzimej kultury i religii. Wśród T-shirtów przedstawiających dawnych bogów duże wrażenie robi ten, który poświęcony został bydlęcemu bogu -Welesowi. Władca zaświatów został przedstawiony w jednej ze swych zwierzęcych postaci, a jego krwistoczerwone oczy robią ogromne wrażenie. Miejsce na koszulkach z kolekcji Koszulki Słowianie znaleźli również tacy bogowie jak Marzanna, Perun czy Świętowit.

Koszulki ze słowiańskimi demonami

Nie tylko bogowie są istotami zasiedlającymi słowiańskie mity i legendy. Ich nieodłącznym elementem są innego rodzaju istoty. Nasi przodkowie od zawsze musieli dzielić się światem z demonami lasów, pól, wód i wielu innych dziedzi. Nie mogło więc zabraknąć ich wśród słowiańskich nadruków. Zdecydowanie duże wrażenie robi koszulka Południca, której postać urzeka i jednocześnie budzi grozę. Ten żeński demon zajmuje sporo miejsca w dawnych legendach, a i dziś można usłyszeć opowieści o nim, które zachowały się w pamięci najstarszych mieszkańców wiosek. Przechadzająca się polami kobieta siała śmierć wśród ludzi, którzy nieopatrznie weszli jej w drogę o południowej godzinie. Innym demonem, który przybrał widzialną postać, dzięki wyobraźni grafików jest opiekun lasów. Nietuzinkowy nadruk sprawia, że koszulka Leszy będzie stanowić ozdobę garderoby każdego wielbiciela słowiańskich klimatów. Również psotny demon o imieniu Licho otrzymał swoje miejsce w kolekcji słowiańskich T-shirtów. Także piękna, lecz podstępna Rusałka przyciąga spojrzenia swoją urodą i wdziękiem. Bies, zły demon uprzykrzający ludziom życie także został uwzględniony w zestawieniu.

koszulka bies

Słowiańskie symbole, wzory i ornamenty

Oprócz nadruków nawiązujących do bóstw i demonów słowiańskie koszulki są opatrzone nadrukami nawiązującymi do symboli słowiańskich i wzornictwa. Symbole odnoszą się najczęściej do zjawisk lub bóstw, na przykład do Swaroga, Peruna, Welesa. Znajdziesz wśród nich swarożycę, znak Welesa i inne znaki o wielorakich znaczeniach. Niesamowite koszulki pogańskie często fascynują nawet osoby niemające wiedzy na temat słowiańskiej kultury. Tematyczne nadruki sprawiają, że pogłębiają one swą wiedzę, szukają informacji i źródeł. Dzięki temu funkcję bodźca motywującego do zdobywania wiedzy pełnią na pozór zwykłe koszulki. Motywy słowiańskie są nie tylko fascynujące, ale też bardzo atrakcyjne. Nieszablonowe nadruki świetnie komponują się z wieloma stylizacjami, nadając im niepowtarzalny charakter. Z powodzeniem można je łączyć z wieloma ubraniami i deseniami. Warto pamiętać, że koszulki świetnie sprawdzają się jako prezenty nie tylko dla pasjonatów słowiańskiej kultury i religii. Możesz je podarować przy wielu różnych okazjach - podczas urodzin, imienin i świąt.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje