piątek, 30 października 2020 12:18

Koziołek samochodowy jako niezbędne narzędzie w każdym warsztacie

Autor Artykuł sponsorowany
Koziołek samochodowy jako niezbędne narzędzie w każdym warsztacie

Koziołek samochodowy, nazywany również zamiennie kobyłką samochodową, jest to prosty przyrząd konstrukcyjny, który znajdzie swoje zastosowanie zarówno w każdym profesjonalnym jak i amatorskim warsztacie mechanicznym czy przy pracy z drewnem. To przydatne narzędzie produkowane jest z różnych materiałów, w zależności od jego zastosowania, różni się między sobą budową oraz wysokością. Zastanawiasz się nad tym, czy to odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie oraz jaki koziołek samochodowy wybrać? Podpowiadamy.

Koziołki i kobyłki samochodowe

Kobyłki samochodowe docenią zarówno właściciele profesjonalnych i kompetentnych warsztatów samochodowych, jak również każdy aktywny kierowca mający samochód. Posiadanie tego typu narzędzia pozwoli nam na bycie przygotowanym na różne opcje i możliwości dla samodzielnej i szybkiej naprawy. Są to bardzo potrzebne narzędzia do skutecznej i stosunkowo szybkiej pracy.  Do pracy przy drzewie i obróbce drewna idealne będą duże kozły- stoły. Pozwolą one na odpowiednią i skuteczną pracę z drewnem, dokładnie taką jaką oferują nam ich drewniane odpowiedniki. Do pracy w warsztacie samochodowym oraz przydomowym garażu przydatne będą małe kobyłki warsztatowe, które odpowiednio podniosą oraz podtrzymają nasz pojazd.

Kobyłki warsztatowe- rodzaje i ich cechy

Kobyłki warsztatowe dzielą się na rodzaje w zależności od użytych w nich komponentów. Są to więc tradycyjne koziołki drewniane wykonane z drewnianych desek, oraz rozwiązania nowoczesne takie jak koziołki metalowe i aluminiowe.

Koziołki metalowe to innowacyjne modele dostępne dla każdego warsztatu, mogą mieć one proste oraz bardziej skomplikowane formy. Różnią się one między sobą także wzrostem oraz zastosowaniem. Ich budowa zapewnia pewną stabilizację zarówno przy pracach samochodowych, jak i w pracy z drzewem, pniakami czy obróbką desek. Konstrukcja tego narzędzia często jest składana, co pozwala nam na skuteczne  zaoszczędzenie miejsca, oraz pełną mobilność naszego narzędzia pracy.

Koziołki metalowe bardzo przypominają swoje tradycyjne odpowiedniki wykonane z drewna, jednak cechuje je o wiele większa stabilność oraz stosunkowo mała waga, dzięki zastosowanym komponentom. Wybierając odpowiedni model dla naszego warsztatu warto sprawdzić, czy jest on właściwie zabezpieczony przed możliwością wystąpienia korozji.

Zastosowanie koziołka do pracy przy drewnie

Koziołek warsztatowy jest przede wszystkim przydatny do szybkiego i sprawnego cięcia drewna na opał i w zasadzie jest to jego podstawowe, oraz powszechnie znane zadanie. W znacznym stopniu ułatwia on piłowanie zarówno różnej grubości gałęzi, jak i grubych konarów. Dzięki swojej kompaktowej budowie tworzy on niezwykle komfortowe stanowisko do pracy przy obróbce drewna. Kozły, koziołki do cięcia drewna i piłowania, umożliwią nam także przecinanie kilku boków jednocześnie, dzięki czemu znacznie przyspieszy się tempo naszej pracy z użyciem piły łańcuchowej. Kozły warsztatowe zdecydowanie przyspieszą czas pracy podjęty podczas cięcia drewna również z użyciem piły ręcznej. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w momencie, gdy pracujemy samodzielnie, ponieważ konstrukcja koziołka odpowiednio trzyma cały położony na nim element oraz zapobiega jego niepotrzebnym ruchom. Jeśli nasz koziołek warsztatowy jest składany, pozwoli on nam na znaczne zaoszczędzenie naszego miejsca w warsztacie czy też garażu. Posiada on również specjalne uchwyty, w które montuje się drewno, aby zapobiec jego przewracaniu i przekręcaniu podczas pracy z nim.

Kobyłki metalowe- niezbędne wyposażenie każdego warsztatu

Koziołki pod samochód są niezwykle przydatnym narzędziem w momencie wszelkich napraw dla powstałych usterek, służą także do podtrzymania samochodów oraz innych urządzeń po poprzednim podniesieniu z pomocą podnośnik, z kolei kozły metalowe znacząco poprawiają pracę w danym warsztacie, zarówno w sytuacji napraw pojazdu jak i wygodnej wymiany kół. Wyposażenie swojego miejsca warsztatowego w specjalne podstawki warsztatowe pomoże w skutecznym uniesieniu Twojego auta lub pojazdu, dzięki czemu w prosty sposób uda Ci się dotrzeć do miejsc trudnodostępnych. Kobyłki samochodowe z pewnością posłużą Ci przez naprawdę długie lata, ponieważ wykonane są z niezwykle trwałego materiału, czyli metalu.

Kobyłka warsztatowa i koziołek - czy warto wybrać te rozwiązania?

Posiadanie kobyłki pod samochód to naprawdę duża funkcjonalność oraz wygoda. Posiadają one zazwyczaj regulację wysokości, co dodatkowo wpłynie na jej szersze zastosowanie. To praktyczne akcesorium zda egzamin zarówno w profesjonalnym warsztacie czy serwisie, jak i w przydomowym amatorskim garażu. Jeżeli marzysz o swoim własnym warsztacie, w którym samodzielnie wykonasz większość potrzebnych prac czy samochodzie bądź drewnie, zdecydowanie postaw na to rozwiązanie. Koziołek warsztatowy z kolei znacznie ułatwi Ci pracę przy drzewie, szczególnie gdy wszystkie prace wykonujesz sam. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie mamy nikogo do pomocy a chcemy wykonać różne potrzebne nam prace.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje