poniedziałek, 13 czerwca 2022 09:26

Wieliczka. Kradł narzędzia na budowach i sprzedawał w lombardach

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Kradł narzędzia na budowach i sprzedawał w lombardach

Wieliccy policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza. Mężczyzna okradał pakamery na budowach, a narzędzia wstawiał do lombardów.

W maju na terenie Wieliczki doszło do kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem na ul. Reformackiej w Wieliczce. Skradziono tam elektronarzędzia o wartości ponad 5 tys. zł: piłę spalinową, młoto-wiertarki oraz laser stabilizujący. Do przestępstw mogło dojść w okresie od 14 do 16 maja oraz 19 do 20 maja br. pod nieobecność właściciela.

Wieliccy kryminalni wytypowali i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 49-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, obecnie mieszkający w Krakowie. 9 czerwca kryminalni podejrzanego i przeszukali zajmowany przez niego lokal. Znaleźli w nim umowy z dwoma krakowskimi lombardami, do których mężczyzna wstawił elektronarzędzia. Mundurowi w obu lombardach znaleźli i zabezpieczyli piłę spalinową oraz laser stabilizujący. Okazało się też, że zatrzymany 49-latek jest poszukiwany przez Sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty - dwa dotyczą kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, oraz dwa oszustwa związane z oświadczeniem, że sprzedaje skradzione przedmioty jako własne. Skradzione narzędzia zostały częściowo odzyskane. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

inf. i fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje