poniedziałek, 15 stycznia 2024 14:02

Kraków. 6 mężczyzn wtargnęło do mieszkania, podszywając się pod policjantów

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. 6 mężczyzn wtargnęło do mieszkania, podszywając się pod policjantów

Funkcjonariusze różnych jednostek policyjnych w Krakowie (m.in. Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach) we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie przeprowadzili operację na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Zatrzymali 6 mężczyzn, którzy w grudniu 2023 roku dokonali rozboju, podszywając się pod funkcjonariuszy policji i używając fałszywych legitymacji służbowych. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Kilku mężczyzn przedstawiających się jako policjanci wtargnęło do mieszkania na jednym z krakowskich osiedli, używając sfałszowanych legitymacji służbowych. Po pozbawieniu wolności pokrzywdzonego i nałożeniu kajdanek na ręce, dokonali przeszukania mieszkania, kradnąc gotówkę, pendrive'a z portfelem kryptowalut, monety kolekcjonerskie i telefony komórkowe. Ofiara, zdając sobie sprawę z oszustwa, zgłosiła sprawę prawdziwym funkcjonariuszom, co doprowadziło do zidentyfikowania sprawców.

W efekcie działań operacyjnych przeprowadzonych 9 stycznia policjanci wkroczyli do sześciu mieszkań na terenie województwa śląskiego oraz małopolskiego, aresztując 6 mężczyzn. Zabezpieczono środki odurzające, gotówkę, a także niebezpieczne narzędzia, takie jak maczety, toporki, kije bejsbolowe i łomy. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty rozboju i posiadania środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym grozi kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka