środa, 22 lipca 2020 12:04

Kraków. AGH będzie mieć nową halę sportową. Ruszyła budowa

Autor Katarzyna Domagała
Kraków. AGH będzie mieć nową halę sportową. Ruszyła budowa

Na styku ulic Buszka i Tokarskiego powstanie wielofunkcyjna hala sportowa. Nowy obiekt na mapie Kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej będzie wyposażony między innymi w salę sportową z trybunami, kilka boisk, ściankę wspinaczkową, sale do fitnessu czy siłownię. Na części dachu przewidziano zielony taras, którego powierzchnia przekroczy 1,300 m2.

22 lipca rozpoczęła się budowa kolejnej, najnowszej inwestycji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wielofunkcyjna hala sportowa jest odpowiedzią na rosnące potrzeby społeczności Akademii oraz licznych sekcji sportowych skupionych w AZS AGH. Co roku około 900 sportowców reprezentuje AGH na arenach sportowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Działalność sportowa, to obok działalności dydaktycznej, naukowej i kulturalnej, równie ważny aspekt naszej aktywności. Warto przypomnieć, że w Akademickich Mistrzostwach Polski zajmujemy od lat czołowe pozycje. W klasyfikacji uczelni technicznych w trzech sezonach pod rząd udało się nam utrzymać pozycję lidera. Jestem przekonany, że najnowsza inwestycja, którą na koniec kadencji mam przyjemność rozpocząć symbolicznym wbiciem łopaty, przyniesie naszej społeczności wymierne korzyści – podkreślił prof. Tadeusz Słomka, Rektor AGH w Krakowie.

Najnowszy, pięciokondygnacyjny obiekt, zlokalizowany na terenie Miasteczka Studenckiego AGH, będzie pełnił przede wszystkim funkcję widowiskowo-sportową. W hali będą mogły obywać się równolegle treningi sekcji wyczynowych oraz rozgrywki sportowe na poziomie I ligi piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki.

Budynek będzie wyposażony między innymi w salę sportową wraz z trybunami na blisko 600 osób, w tym w boisko do gier zespołowych oraz stanowiska do badmintona. Ponadto, w obiekcie znajdą się siłownia, sale gimnastyczne, sale przeznaczone do odnowy biologicznej zawodników typu sauna czy pomieszczenia do masażu oraz korty do squasha. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu przekroczy 7 tys. m2. Koszt budowy hali sportowej wyniesie 50 mln zł.

Źródło: UMK

Sport

Sport - najnowsze informacje

Rozrywka