wtorek, 18 października 2022 14:05

Kraków: Autobusem wzdłuż Trasy Łagiewnickiej od połowy listopada.

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Autobusem wzdłuż Trasy Łagiewnickiej od połowy listopada.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przygotowuje się do uruchomienia nowej linii autobusowej, która będzie kursowała wzdłuż Trasy Łagiewnickiej oraz po przebudowanej ul. Czerwone Maki. Linia zostanie uruchomiona w drugiej połowie listopada.

Autobus o numerze 196 z częstotliwością co 15 minut będzie kursował na trasie Łagiewniki – Zakopiańska – Trasa Łagiewnicka – Kobierzyńska – Lubostroń – Czerwone Maki – Skotniki Szkoła, a co drugi kurs zostanie wydłużony do przystanku Kozienicka w zamian za funkcjonującą tam linię 116.

Nowe połączenie autobusowe umożliwi mieszkańcom ul. Skotnickiej (w tym dojazd do szkoły), Mochnaniec, Lubostroń, Kobierzyńskiej oraz rejonu Trasy Łagiewnickiej w szybszy oraz wygodniejszy sposób przedostać się do linii tramwajowej wzdłuż ul. Zakopiańskiej lub Czerwonych Maków P+R, aby dalej kontynuować swoją podróż tramwajem. Dodatkowo pozwoli także na przesiadkę do linii autobusowej w kierunku Nowej Huty na skrzyżowaniu ul. Tischnera z Zakopiańską.

Mapka trasy autobusu/Fot.: Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie
Mapka trasy autobusu/Fot.: Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie


Zarząd Dróg Miasta Krakowa zlecił wykonanie dwóch przystanków tymczasowych utwardzonych kruszywem kamiennym – na ul. Lubostroń przed skrzyżowaniem z ul. Kobierzyńską. Prace zostaną wykonane w pierwszej połowie listopada br., a ich koszt to ok. 15 tys. zł.

Fot. główne: Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje