piątek, 14 maja 2021 14:03

Kraków. Będą kontrole przy szpitalu Rydygiera. Kierowcy blokują drogę autobusom

Autor Marzena Gitler
Kraków. Będą kontrole przy szpitalu Rydygiera. Kierowcy blokują drogę autobusom

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przygotował zmiany w organizacji ruchu, które mają uporządkować przestrzeń w rejonie pętli autobusowej przy szpitalu. Ostatnio kierowcy parkujący w tym rejonie blokowali zawracanie autobusu linii 125, który musiał skrócić trasę.  

Od najbliższego poniedziałku, 17 maja, na linii nr 125 uruchomione zostaną dodatkowe kursy, realizowane w dni powszednie w godzinach szczytu. Dzięki temu, w okresach największego zainteresowania podróżą, linia nr 125 będzie odjeżdżać z przystanków nawet co 10-15 minut.

Od tego samego dnia zwiększy się również częstotliwość kursowania linii nr 503 w godzinach szczytu – z 12 do 10 minut. Rozkład jazdy tej linii zostanie skoordynowany z linią nr 304, dzięki czemu obie linie będą na wspólnym odcinku kursować na zmianę z łączą częstotliwością co 5 minut.

Straż miejska w najbliższych dniach w rejonie szpitala im. Rydygiera prowadzić będzie wzmożone kontrole. Kierowców prosimy o zwrócenie uwagi na nowe oznakowanie oraz stosowanie się do nowej organizacji ruchu.

inf. krakow.pl, foto: GoogleStreetView

Kraków

Kraków - najnowsze informacje