wtorek, 20 października 2020 10:49

Kraków. Będzie referendum strajkowe w ArcelorMittal Poland

Autor Marzena Gitler
Kraków. Będzie referendum strajkowe w ArcelorMittal Poland

Narasta protest pracowników krakowskiej huty ArcelorMittal Poland. Związkowcy zapowiadają referendum strajkowe i apelują do władz spółki o podjęcie rozmów na temat zwolnionych pracowników.

Jak informuje Radio Kraków część związkowców z krakowskiej huty rozpoczęła okupację budynków administracyjnych ArcelorMittal Poland.

Przypominamy, że powodem protestu jest zapowiedź przez nowe władze spółki zakończenie funkcjonowania części surowcowej krakowskiego zakładu i ostateczne zmknięcie wielkiego pieca, który został wygaszony tymczasowo. Pislaiśmy o tym tu:

Kraków. Pogotowie strajkowe w hucie ArcelorMittal
NSZZ pracowników ArcelorMittal w Krakowie ogłosiło pogotowie strajkowe. To reakcja na decyzję o wyłączeniu już na stałe wilekiego pieca w Krakowie.

Jak informuje małopolski oddział NSZZ Solidarność, w ArcelorMittal Poland SA w Krakowie w związku z podjęciem przez zarząd koncernu decyzji o likwidacji części surowcowej huty powstał Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy.

We wspólnym komunikacie central związkowych zapowiedziano rozpoczęcie przygotowań do przeprowadzenia referendum strajkowego. Związki wzywają ponadto dyrekcję firmy do podjęcia rozmów na temat zapewnienie zatrudnienia w krakowskim oddziale firmy pracownikom, którzy wskutek podjętych ostatnio decyzji stracą pracę na dotychczasowych stanowiskach.

Związki domagają się również negocjacji i rozmów dotyczących odpraw dla pracowników, którzy zdecydują się przejść na emeryturę lub inne świadczenia lub nie znajdą dalszego zatrudnienia w Krakowie.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje