piątek, 9 października 2020 12:54

Kraków. Pogotowie strajkowe w hucie ArcelorMittal

Autor Marzena Gitler
Kraków. Pogotowie strajkowe w hucie ArcelorMittal

NSZZ pracowników ArcelorMittal w Krakowie ogłosiło pogotowie strajkowe. To reakcja na decyzję o wyłączeniu już na stałe wilekiego pieca w Krakowie.

O decyzji związkowców poinformował przewodniczący NSZZ pracowników ArcelorMittal w Krakowie Krzysztof Wójcik.

Związkowcy postawili zarządowi spółki ultimatum, że jeśli w ciągu tygodnia nie wycofa się z decyzji o zamknięciu stalowni i wygaszeniu wielkiego pieca, dojdzie do strajku.

Jak zapowiadają związkowcy, może on rozszerzyć się również na zakłady spółki na Śląsku.

Przypominamy, że decyzja o czasowym wyłączeniu pieca zapadła już w ubiegłym roku. W marcu poinformowano o odłożeniu jego ponownego uruchomienia w związku z stytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa.

Kraków. Nowa decyzja ws. uruchomienia wielkiego pieca w Hucie
ArcelorMittal Poland poinformował na oficjalnej stronie [https://poland.arcelormittal.com/media/artykul/news/arcelormittal-poland-odklada-w-czasie-ponowne-uruchomienie-wielkiego-pieca-w-krakowie/] internetowej o zawieszeniu w czasie procesu ponownego uruchomienia wielkiego pieca w Krakowie. Decyzja …

8 października zmienił się zarząd spółki. Wczoraj też poinformowano o definitywnej decyzji zamknięcia części surowcowej w krakowskim oddziale. Proces zamykania instalacji wielkiego pieca i stalowni rozpocznie się w październiku i potrwa kilka tygodni.

Koniec epoki. ArcelorMittal wygasza na stałe piec
ArcelorMittal Poland poinformował dziś, że zamierza na stałe zamknąć część surowcową w swoim krakowskim oddziale. Proces zamykania instalacji wielkiego pieca i stalowni rozpocznie się w październiku i potrwa kilka tygodni. Wielki piec i stalownia zostały tymczasowo wyłączone w listopadzie 2019 roku…

ArcelorMittal to największy producent stali w Polsce. W 6 zakładach usytuowanych w Małopolsce, na Śląsku i w województwie opolskim zatrudnionych jest 11 tys. osób.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje