niedziela, 10 stycznia 2021 19:14

Kraków. Dramatyczna walka o życie 40-latka. Zakleszczył się na przystanku

Autor Marzena Gitler
Kraków. Dramatyczna walka o życie 40-latka. Zakleszczył się na przystanku

Chwile grozy przeżyli dziś strażacy miejscy, ratujący 40-letniego mężczyznę, który nieprzytomny leżał z głową w dół zakleszczony pomiędzy wiatą przystankową, a ławką. Tylko dzięki szybkiej reakcji dyżurnego i błyskawicznie przeprowadzonej przez strażników miejskich reanimacji nie doszło do tragedii. Trafił do szpitala na obserwację.

"Zgłoszenie dotyczące rzekomo nietrzeźwego mężczyzny śpiącego na przystanku tramwajowym w Bieńczycach wpłynęło do nas około południa. Po kilku minutach nasz patrol był już na miejscu" - relacjonuje Straż Miajska Miasta Krakowa.

W momencie przyjazdu strażników mężczyzna miał duże problemy z oddychaniem (słychać było charczenie) i nie reagował na żadne bodźce zewnętrzne. Nie pomogło ani ułożenie go w pozycji bocznej bezpiecznej, ani udrożnienie dróg oddechowych. Co gorsza, po chwili… oddech zaczął zanikać, aż w końcu zupełnie ustał. Wtedy zaczęła się walka o życie.

Strażnicy rozpoczęli resuscytację i naprzemiennie prowadzili uciski klatki piersiowej, bacznie obserwując jego stan. Po upływie kilku minut zaczął samodzielnie oddychać, a dzięki temu ponownie można go było ułożyć w bezpiecznej pozycji.

Do momentu przyjazdu ratowników medycznych funkcjonariusze monitorowali jego stan. Nieprzytomny, ale samodzielnie oddychający mężczyzna został zabrany do szpital.

inf. i foto: Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje