środa, 29 września 2021 19:09

Kraków: Ewakuacja na osiedlu Piastów! Znaleziono pociski artyleryjskie

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Ewakuacja na osiedlu Piastów! Znaleziono pociski artyleryjskie

Wojskowi saperzy, policja i straż pożarna. Autobusy MPK dla ewakuowanych. Tak wygląda sytuacja pod blokiem nr 45 na os. Piastów w Nowej Hucie. Są doniesienia nawet o 150 znalezionych pociskach.

Jak podaje miasto, trwa ewakuacja mieszkańców bloku na os. Piastów 45. W jednym z lokali odnaleziono większą ilość pocisków artyleryjskich.

Trwa ewakuacja mieszkańców bloku na os. Piastów 45. W jednym z lokali odnaleziono większą ilość pocisków artyleryjskich. Portal Kraków 112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie mówi nawet o 150 sztukach tej amunicji.

Na miejscu zgromadzono bardzo duże siły policji i straży pożarnej. Obecni są także wojskowi saperzy. Miasto zorganizowało dla mieszkańców, którzy tego potrzebują transport autobusami krakowskiego MPK. Trwa także organizacja ewentualnych noclegów.

Na razie służby nie podają szczegółów prowadzonej akcji, ale podinsp. Katarzyna Cisło z małopolskiej policji, cytowana przez portal lovekrakow.pl powiedziała, że dzisiaj do szpitala trafił 37-letni mężczyzna z Krakowa z poważnymi obrażeniami, które wskazywały na wybuch. A ponieważ na miejscu zdarzenia odnaleziono ślady materiałów wybuchowych, sprawdzono również jego mieszkanie. Zachodziło bowiem podejrzenie, że może tam przechowywać niebezpieczne materiały. Pirotechnicy weszli do mieszkania i znaleźli niewybuchy z czasów II wojny światowej – powiedziała podinsp. Katarzyna Cisło.

Kraków, osiedle Piastów. Trwa ewakuacja bloku wielorodzinengo, w którym ujawniono 150 pocisków artyleryjskich. Dla...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Środa, 29 września 2021

fot: Kraków 112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje