sobota, 1 maja 2021 06:21

Kraków. Gigantyczna kolejka na Rynku. Ruszył punkt szczepień masowych

Autor Marzena Gitler
Kraków. Gigantyczna kolejka na Rynku. Ruszył punkt szczepień masowych

Setki osób ustawiły się w kolejkę do Punktu Szczepień Masowych, który ruszył o godz. 8 na Rynku Głównym. To nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale też okolic.

Chętni na szczepienie stoją w gigantycznej kolejce, która ciągnie się wzdłuż sukiennic i sięga w stronę Katedry Mariackiej aż do ul. Basztowej. Pierwszy pacjent na szczepienie czeka od godz. 4.30 i - jak stwierdził w rozmowie z Polsat News - przyjechał z powiatu krakowskiego.

Zainteresowanie szczepieniami w Punkcie Szczepień Masowych jest ogromne, setki osób stoją w deszczu i na zimnie, bo pogoda dziś wyjątkowo nieprzyjemna. Chronią się przed niesprzyjającą aurą w krakowskich sukiennicach. Do szczepień nie potrzeba wcześniejszej rejestracji, wystarczy tylko e-skierowanie.

Punkt Szczepień Masowych na Rynku uruchomiono w ramach akcji "Zaszczep się w Majówkę". W punkcie przewidziano zaszczepienie 2,5 tys. osób jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Ma działać codziennie do poniedziałku, 3 maja, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie, szczepionek może zabraknąć dla wszystkich chętnych.

Punkt Szczepień Masowych na Rynku uruchomił wojewoda wspólnie z władzami Krakowa. W zorganizowaniu miasteczka szczepień pomogły Państwowa Straż Pożarna, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Urząd Miasta Krakowa. Szczepienia wykonuje Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

“Zaszczepmy się w Majówkę”. Miasteczko szczepień stanęło na krakowskim Rynku
Na krakowskim rynku stanęły czerwone namioty. Wszystko za sprawą akcji “Zaszczep się w Majówkę”. - Przygotowaliśmy miasteczko - punkt szczepień w samym centrum Małopolski - informuje wojewoda Łukasz Kmita. Do punktu już wkrótce ma trafić 2,5 tys. szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Warto dodać, że 1 maja, o godz. 12.00, otworzy się punkt szczepień zlokalizowany w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267, który będzie realizował szczepienia I dawką preparatu Moderna.

Do skorzystania ze szczepień w Miejskim Centrum Opieki będą uprawnione wyłącznie osoby z wyznaczonym i potwierdzonym – za pośrednictwem SMS lub Internetowego Konta Pacjenta – terminem szczepienia w tym punkcie.

Natomiast 4 maja, również o godz. 12.00, uruchomiony będzie Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. Aktualnie trwa rejestracja pacjentów. Niebawem zacznie też działać punkt w TAURON Arenie Kraków.

Na terenie Gminy Miejskiej Kraków, Punkty Szczepień Powszechnych zlokalizowane są w następujących miejscach:

  1. Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie, ul. Wielicka 267
  2. Hala Sportowa WKS Wawel, ul. Podchorążych 3
  3. TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

foto: Scrin z webcamera.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje