poniedziałek, 9 listopada 2020 06:57

Kraków. Groził bronią bo przeszkadzał mu dźwięk klaskonów w czasie Strajku Kobiet

Autor Marzena Gitler
Kraków. Groził bronią bo przeszkadzał mu dźwięk klaskonów w czasie Strajku Kobiet

Policja zatrzymała mężczyznę, który wyciągnął broń w czasie protestu samochodowego na Dietla. Grozi mu 2 lata więzienia, bo broń okazała się atrapą.

26 października w czasie protestu samochodowego na ul. Dietla nieznany mężczyzna podszedł do jednego ze stojących w korku samochodów, którym jechały dwie osoby, wyciągnął przedmiot przypominający broń i wymierzył w ich kierunku. Osoby przebywające w pojeździe nagrały to zdarzenie a zapis wideo przekazały policjantom.

Okazało się, że mężczyzna jest znany Policji. Nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, ale miał się stawić wkrótce w komisariacie w innej sprawie.

30 października 55-latek faktycznie pojawił się na komisariacie. Został zatrzymany przez kryminalnych, którzy ujawnili przy nim atrapę pistoletu.

W trakcie przesłuchania 55-latek do wszystkiego się przyznał, a swoje zachowanie tłumaczył zdenerwowaniem jakie wzbudziła u niego blokada drogi i hałas klaksonów samochodowych.

Za czyn, którego się dopuścił usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz zbliżania się do osób biorących udział w manifestacjach.

inf. KWP w Krakowie, fot. ilustracyjna

Kraków

Kraków - najnowsze informacje