środa, 18 maja 2022 19:07

Kraków: Kilkadziesiąt osób rannych w wyniku zderzenia tramwajów

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Kilkadziesiąt osób rannych w wyniku zderzenia tramwajów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie przekazało, że po zderzeniu dwóch tramwajów na ul. Klimeckiego ruch jest zablokowany, a co najmniej dwadzieścia osób zostało rannych.

W wyniku zderzenia tramwajów rannych zostało około 20 osób, jak informuje MPK w większości niegroźnie.

– Zderzenie dwóch tramwajów na ul. Klimeckiego. Służby na miejscu. Ruch zablokowany w obu kierunkach. Tramwaje kierowane na trasy objazdowe. Za tramwaje kursują autobusy zastępcze z ronda Grzegórzeckiego do Małego Płaszowa.

– poinformowało MPK Kraków.

Wypadek miał miejsce przed godziną 16:55. Tramwaj linii 49, wjechał na tył Lajkonika linii 50. Ostatni wagon w 50-tce został zgnieciony, podobnie jak przód tramwaju 49, w którym zakleszczony został motorniczy. Jak informuje Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, na przystanku tramwajowym „Klimeckiego” doszło do zderzenia dwóch tramwajów (najechanie na tył poprzedzającego pojazdu). Na miejscu zjawiła się sekcja z JRG-1 PSP Kraków wraz z Oficerem Operacyjny, a także Zespół Ratownictwa Medycznego K01-012. ZRM po dotarciu na teren zdarzenia rozpoczął proces segregacji poszkodowanych, tzw. TRIAGE (to medyczna stosowana w medycynie ratunkowej, umożliwiająca służbom medycznym segregację rannych w wypadku masowym w zależności od stopnia obrażeń oraz rokowania). Dostęp do zakleszczonego motorniczego wykonywali strażacy z JRG-2 PSP Kraków. W dalszej fazie działań na miejsce sukcesywnie dojeżdżały kolejne ZRM, a także nowy nabytek JRG-1 Kraków - SRMed - samochód wsparcia medycznego. Przyjął on kilkanaście lekko rannych osób, którym udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy na miejscu zdarzenia.

Dzisiejszy popołudniowy wypadek na ul. Klimeckiego.

Opublikowany przez Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK Środa, 18 maja 2022
Kraków

Kraków - najnowsze informacje