czwartek, 7 października 2021 10:10

Kraków. Remont popularnej kładki przez Wisłę do połowy listopada. Czy jest już otwarta?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Remont popularnej kładki przez Wisłę do połowy listopada. Czy jest już otwarta?

Jeszcze do 15 listopada potrwa remont popularnej kładki przez Wisłę wzdłuż autostrady, w rejonie Stopnia Wodnego Kościuszko. Czy można już z niej korzystać?

Przypomnijmy, od 28 sierpnia całkowicie zamknięta była popularna kładka przez Wisłę, łącząca drogę do Tyńca z Bielanami. Jak argumentowała Monika Skrzydlewska z GDDKiA w Krakowie, decyzję o zamknięciu kładki podjęto ze względu na duży zakres robót oraz zniszczenia, jakie już w czasie prowadzonych prac spowodowali piesi i rowerzyści.  

4 października - zgodnie z  założeniami - kładka została już otwarta - poinformowała Monika Skrzydlewska. Dodała też, że kładka była całkowicie zamknięta do 3 października "ze względu na technologię  wykonania nawierzchni, która wymagała jej całkowitego wyłączenia z  ruchu".

utrudnienia Kraków
Kraków. Trwa remont popularnej kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę - mapa Głos24 / Open Street Maps

- Co prawda, remont kładki trwa nadal, ale prace wykonywane są w  taki sposób, aby ruch na kładce odbywał się bez większych przeszkód  (możliwe są jedynie częściowe  wyłączenia z ruchu fragmentów kładki) - informuje przedstawicielka GDDKiA.

Aktualnie na kładce wykonywane są prace związane z wykonaniem zabezpieczenia antykorozyjnego. Trwa malowanie konstrukcji nośnej oraz balustrad. Remont potrwa do ok. 15 listopada br.

fot. GDDKiA

Kraków

Kraków - najnowsze informacje