sobota, 16 stycznia 2021 10:08

Kraków. Miasto pomoże seniorom dotrzeć na szczepienia na COVID

Autor Marzena Gitler
Kraków. Miasto pomoże seniorom dotrzeć na szczepienia na COVID

Zgodnie z zaleceniami rządowymi, Kraków zorganizuje transport do punktów szczepień dla seniorów 70+ oraz osób z niepełnosprawnościami. Osoby, które chcą skorzystać w tym zakresie ze wsparcia miasta i mają wyznaczony termin szczepienia przeciwko Covid-19, mogą zgłaszać się za pomocą specjalnie uruchomionej infolinii.

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień, Urząd Miasta Krakowa będzie organizować transport do punktów szczepień. Pomoc na terenie Krakowa dla uprawnionych pacjentów będzie działać od 25 stycznia.

Kto może skorzystać z transportu na szczepienie?

Z transportu do punktu szczepień mogą skorzystać mieszkańcy Krakowa, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo, odpowiednio, I grupę z wymienionymi schorzeniami, a także wszyscy powyżej 70. roku życia – mający obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu zlokalizowanego najbliżej miejsca zamieszkania.

Osoby te mogą się kontaktować za pomocą specjalnej infolinii: 12 616 52 66, czynnej od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–15.00.

Przypominamy, że od 15 stycznia, na konkretny termin szczepienia przeciwko COVID mogą się rejestrować się osoby, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia – osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia.

Rejestracja na szczepienia:

zobacz też:

W tych miejscach zaszczepisz się przeciw COVID w Krakowie
Ministerstwo Zdrowia udostępniło mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. W Małopolsce obecnie jest ich 492, z czego 111 w Krakowie.
Kalkulator Szczepień. Zabawka czy przydatne narzędzie? Jak z niego skorzystać?
- Dobrze jest patrzeć rządzącym na ręce - mówi Natalia Nazim, przedstawicielka Omni Calculator, krakowskiego start-upu, który stworzył cieszący się już bardzo dużym zainteresowaniem Kalkulator Szczepień.
NFZ nakazuje niszczenie niewykorzytanych dawek szczepionek? Krakowscy radni chcą zmian w sprawie szczepień
Proponowany przez rząd plan szczepień, a przede wszystkim wytyczne dla placówek, które podjęły się szczepień, budzą niepokój wśród krakowskich radnych. Podczas Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej RMK na pytania radnych i zaproszonych gości odpowiadała przedstawicielka Narodowego Funduszu Zdrowia.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje