poniedziałek, 15 listopada 2021 15:14

Kraków. Nie żyje ceniony anestezjolog. Walczył z COVID-19

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nie żyje ceniony anestezjolog. Walczył z COVID-19

O śmierci cenionego krakowskiego lekarza i eksperta w dziedzinie anestezjologii poinformował wojewoda. Wojciech Serednicki był jego doradcą w walce z pandemią. Miał 52 lata. Swojego pracownika pożegnał Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

"Odszedł od nas dr n. med. Wojciech Serednicki - wybitny anestezjolog, ale przede wszystkim bardzo życzliwy człowiek. W ostatnich miesiącach szczególnie zaangażowany  w walce z covid-19 - był moim doradcą ds. intensywnej terapii. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… - napisał wojewoda Łukasz Kmita.

Odszedł od nas dr n. med Wojciech Serednicki - wybitny anestezjolog, ale przede wszystkim bardzo życzliwy człowiek. W...

Opublikowany przez Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski Poniedziałek, 15 listopada 2021

"Z głębokim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci dr. n. med. Wojciecha Serednickiego, Pełnomocnika Wojewody Małopolskiego ds. zabezpieczenia intensywnej terapii w województwie małopolskim, Konsultanta Wojewódzkiego z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Śmierć śp. dr. n. med. Wojciecha Serednickiego bardzo mnie zasmuciła. Małopolska straciła wybitnego anestezjologa, pracownika naukowego, lekarza oddanego swoim pacjentom.

Pamięć o wspólnej walce na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia, nie tylko w trudnych czasach pandemii COVID-19, na zawsze pozostanie w naszych sercach - napisał wojewoda małopolski.

Rodzinie i Bliskim pogrążonym w żałobie przekazuję najszczersze wyrazy współczucia".

Cenionego lekarza pożegnał też Szpital Uniwersytecki w Krakowie: "Z ogromnym bólem i smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci wybitnego anestezjologa, cenionego specjalisty, ale przede wszystkim naszego przyjaciela - Wojciecha Serednickiego.

Nie zapomnimy Twojego zaangażowania w opiekę nad Pacjentami, twojej wiedzy, pasji i umiejętności, które niejednokrotnie ratowały im życie oraz tego, że każde spotkanie z Tobą odciskało w człowieku ślad.

Pozostawiłeś po sobie ogromną pustkę, Wojtku! Mamy nadzieję, że stamtąd gdzie teraz jesteś będziesz mógł oglądać mecze swojej ukochanej Cracovii - czytamy w pożegnaiu na stronie internetowej szpitala. - Wojciech Serdenicki był – wciąż trudno uwierzyć, że już go nie ma z nami – Zastępcą Kierownika Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Pełnomocnikiem Wojewody Małopolskiego do Spraw Intensywnej Terapii  w czasie pandemii COVID-19, Przewodniczącym Rady Społecznej Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie, a także Vice Prezesem Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

W latach 2012 - 2020 pełnił funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Swoją wiedzą, zdobytą w najlepszych międzynarodowych ośrodkach, chętnie dzielił się z innymi. Był wychowawcą i nauczycielem licznych specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii. Propagował nowoczesne techniki lecznicze w intensywnej terapii, czego dowodem jest m.in. wprowadzenie w Szpitalu Uniwersyteckim Systemu Wczesnej Interwencji Terapeutycznej SWIT.

Miał 52 lata" - przypomniała placówka.

Dr n. med Wojciech Serednicki pracował między innymi na Uniwersytecie Jagiellońskim w Collegium Medicum w Klinice Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, gdzie był zastępcą kierownika oddziału. W ubiegłym roku został pełnomocnikiem wojewody ds. zabezpieczenia intensywnej terapii w województwie małopolskim.

Wielokrotnie przekonywał o tym, jak ważne są szczepienia przeciw koronawirusowi i dzielił się swoim doświadczeniem pracy na oddziale covidowym. Ostatnie nagranie z jego udziałem zostało opublikowane niewiele ponad miesiąc temu.  

Obalamy Fake Newsy - dr Wojciech Serednicki

Z anestezjologiem, dr Wojciechem Serednickim, pełnomocnikiem wojewody małopolskiego ds. zabezpieczenia intensywnej terapii w województwie małopolskim rozmawialiśmy m.in. o tym dlaczego szczepienia powinny być dobrze zawartą umową społeczną, o doświadczeniach w pracy na oddziale covidowym i kiedy będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy bezpieczni jako społeczeństwo ? Zapraszamy!

Opublikowany przez Obalamy fake newsy Piątek, 8 października 2021

fot. screen Fb. Obalamy fake newsy

Kraków

Kraków - najnowsze informacje