piątek, 4 grudnia 2020 14:52

Kraków. Nowe Czyżyny zapraszają Mikołajów. Komu mogą pomóc?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nowe Czyżyny zapraszają Mikołajów. Komu mogą pomóc?

Wraz z początkiem grudnia niecierpliwie wyczekujemy na prezenty od Św. Mikołaja, którym teraz będzie mógł zostać… każdy z nas. Wszystko dzięki wyjątkowej zbiórce w Centrum Handlowym Nowe Czyżyny, która odbędzie się 5 grudnia.

Jak poczuć prawdziwą magię świąt? Co roku pomagają w tym liczne inicjatywy charytatywne organizowane w ostatni miesiąc roku. Tym razem na taki pomysł wpadło Centrum Nowe Czyżyny, gdzie już w najbliższą sobotę wystartuje zbiórka darów dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych Siemacha Spot 24/7 przy ul. Deszczowej oraz ul. Cieślewskiego w Krakowie.

W godzinach od 10:00 do 17:00 poprowadzi ją brodaty Święty.

Radość ze świąt jest tym większa, gdy ją mnożymy. Dlatego postanowiliśmy spełnić marzenia dzieci i sprezentować im to, czego życzą sobie najbardziej. Dołożyć swoją cegiełkę mogą także klienci, biorąc udział w zbiórce i dzieląc się np. zakupami - informuje Anna Brzozowska, przedstawicielka Nowych Czyżyn.

Dzięki zbiórce specjalnie dedykowane upominki trafią do nastoletnich podopiecznych dwóch krakowskich oddziałów Siemacha Spot 24/7. Aktualnie zamieszkuje je 25 dzieci w wieku od 12 do 18 lat.

Co kupić na prezent dla podopiecznych stowarzyszenia?

Jakie produkty mogą podarować krakowianie, chcąc zaangażować się w pomoc? Na liście życzeń wychowanków placówek znalazły się m.in. albumy i ramki na zdjęcia, ozdoby świąteczne, książki, butelki filtrujące wodę, klocki Lego, zestawy kosmetyków męskie i damskie, kosmetyki do makijażu, a nawet t-shirty męskie. Mile widziane będą także słodycze.

- Mieszkańcy mogą przekazywać dary w punkcie naszej mikołajkowej akcji na pasażu centrum przy sklepie Carrefour. Stamtąd finalne paczki przygotowane przez Nowe Czyżyny przy wsparciu najemców i klientów trafią bezpośrednio do Siemacha Spot w Krakowie. Zdążymy jeszcze przed 6 grudnia - zapewnia Anna Brzozowska.

Zbiórka to jednak nie wszystko, co wydarzy się tego dnia w krakowskim centrum handlowym. Nie zabraknie m.in. bezpłatnych mikołajkowych atrakcji dla najmłodszych. Obecny na miejscu Święty Mikołaj w asyście Elfów rozda słodkości maluchom oraz zapozuje do wspólnych pamiątkowych fotografii, które każdy otrzyma na własność.

mat. prasowe. CH Nowe Czyżyny

zobacz też:

Kraków. Kontrole w centrach handlowych? “Tutaj niezbędny jest dialog” - mówi Marta Drzewiecka z Newbridge Poland
O tym, jak funkcjonuje centrum handlowe Nowe Czyżyny rozmawiamy z Martą Drzewiecką z Portfolio Property & Marketing Manager Newbridge Poland, do którego należą Nowe Czyżyny.
Świąteczne zakupy w czasie pandemii. Jak działa krakowska Bonarka?
Bonarka w okresie przedświątecznym spodziewa się licznych odwiedzin klientów. Jak centrum handlowe przygotowało się na działanie w reżimie sanitarnym?
Wiesz kim naprawdę jest święty Mikołaj? Muzeum Krakowa zaprasza do konkursu z nagrodami
Nie jest brodatym panem w czerwonej czapce. Nie wchodzi przez komin. Czy wiecie, kim naprawdę jest święty Mikołaj, w którego imieniny rozdajemy sobie podarki? Muzeum Krakowa przypomnina tę postać i zaprasza do wspólnej zabawy.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje