piątek, 4 grudnia 2020 09:10

Świąteczne zakupy w czasie pandemii. Jak działa krakowska Bonarka?

Autor Marzena Gitler
Świąteczne zakupy w czasie pandemii. Jak działa krakowska Bonarka?

Bonarka w okresie przedświątecznym spodziewa się licznych odwiedzin klientów. Jak centrum handlowe przygotowało się na działanie w reżimie sanitarnym?

Z myślą o wzmożonym ruchu w okresie przedświątecznym Bonarka przede wszystkim wydłuża godziny otwarcia, co da klientom więcej swobody w zaplanowaniu zakupów. W okresie od 28 listopada do 23 grudnia centrum w Krakowie będzie w godzinach 10:00-22:00.

Bonarka  zwiększa także obsadę służb ochrony i serwisu utrzymania czystości. We współpracy z miejscową policją zamierza też przeciwdziałać naruszeniom obowiązujących przepisów w związku z epidemią koronawirusa.

W tym kontekście warto podkreślić, że Bonarka ma dużą powierzchnię i bardzo szerokie pasaże, dzięki czemu klienci mogą zachować wymagane odległości. Na bieżąco rejestrujemy też frekwencję, choć biorąc pod uwagę dużą powierzchnię naszego centrum, nie obawiamy się ich przekroczenia. Jednakże nawet na tę okoliczność mamy przygotowaną procedurę. Komfortowi i bezpieczeństwu przebywania w obiekcie sprzyja ponadto nowoczesny system wentylacji, który w 100 proc. wymienia powietrze – podkreśla Katarzyna Kasprzak.

Do kwestii bezpieczeństwa sanitarnego Bonarka podchodzi bardzo restrykcyjnie. Dostosowuje się do wszystkich zaleceń władz i służb sanitarnych, wpierając je aktywnie oraz niejednokrotnie wyprzedając ustalone standardy i reżim sanitarny. Na przykład umożliwiając klientom w punkcie informacyjnym (poziom 0)  szybki i bezdotykowy pomiar temperatury ciała.

Centrum posiada certyfikat COVID Compliant na poziomie Excellent z punktacją 96/100 - akredytowany przez międzynarodową instytucję SAFE Shopping Centers. Certyfikat ten jest gwarancją, że na terenie centrum przestrzegane są najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa w czasie pandemii, zarówno w odniesieniu do przestrzeni wspólnych, lokali, ale również miejsc, gdzie przebywają pozostali użytkownicy obiektu (pracownicy, podwykonawcy, dostawcy itd.). Działania Bonarki obejmują m.in. wprowadzenie bezdotykowych stacji do dezynfekcji przy każdym z wejść oraz w obszarach o wzmożonym ruchu, regularna dezynfekcja toalet, części wspólnych, małej architektury. Przeprowadzane są specjalistyczne ozonowania, opryski elektrostatyczne, a także stosowane lampy UVC.

inf. i foto: Bonarka CC

zobacz też:

Kraków. Policja zapowiada kontrole w galeriach handlowych
2 grudnia na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbył się briefing prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Romana Kustera oraz Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Jarosława Foremnego.
Kraków. Kontrole w centrach handlowych? “Tutaj niezbędny jest dialog” - mówi Marta Drzewiecka z Newbridge Poland
O tym, jak funkcjonuje centrum handlowe Nowe Czyżyny rozmawiamy z Martą Drzewiecką z Portfolio Property & Marketing Manager Newbridge Poland, do którego należą Nowe Czyżyny.
Nie tylko stoki narciarskie. Na Sądecczyźnie policjanci kontrolują także galerie handlowe
Sądeccy policjanci rozpoczęli kontrole dużych placówek handlowo-usługowych. W trakcie tych działań sprawdzają m.in. czy klienci sklepów, pracownicy oraz osoby zarządzające obiektami, stosują się do aktualnych obostrzeń i obowiązujących zasad sanitarnych. -W związku z ponownym otwarciem galerii hand…
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje