wtorek, 20 września 2022 12:54

Kraków. Nowo narodzona panda mała otrzymała wyjątkowe imię! To pomysł internautki

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kraków. Nowo narodzona panda mała otrzymała wyjątkowe imię! To pomysł internautki

Od niedawna krakowski ogród zoologiczny zamieszkuje panda mała. Pracownicy poinformowali, że naddano jej "królewsko brzmiące" imię - Bona.

11 września krakowskie ZOO poinformowało na Facebooku, że na jego terenie na świat przyszła panda mała.

– Z radością pokazujemy Wam powiększoną rodzinę pand małych żyjących w krakowskim zoo! Mała dziewczyna na razie rzadko wychodzi z budki, w której się urodziła, ale to zupełnie normalne i ważne dla jej rozwoju zachowanie.

– pisali podekscytowani pracownicy.

Korzystając z okazji, ogród zoologiczny zapytał w mediach społecznościowych o pomysły na imię dla swojej nowej mieszkanki.

Internauci prześcigali się w pomysłach. Pojawiały się takie propozycje jak: Wanda, Krakuska, Bella, Baobao (maleństwo), a nawet Lilibet (dla uczczenia zmarłej królowej Elżbiety). Ostatecznie pracownicy podjęli decyzję, wybierając dla pandy "królewsko brzmiące" imię, o czym poinformowali we wtorek (20 września).

– Przed Wami...BONA! Spośród licznych imion nadesłanych do @zookrakow wybraliśmy królewsko brzmiące – Bona. Autorce zwycięskiej propozycji gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17 września, czyli w Międzynarodowym Dniu Pandy Małej

– napisali pracownicy.

Inf.: FB, Fot.: Wikipedia/FB

Kraków

Kraków - najnowsze informacje