niedziela, 13 września 2020 16:52

Kraków: Pasażerowie wyskakiwali z płonącego auta. Śmiertelny wypadek na obwodnicy miasta

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Pasażerowie wyskakiwali z płonącego auta. Śmiertelny wypadek na obwodnicy miasta

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj na obwodnicy Krakowa w okolicy węzła Kraków Skawina. Płonął samochód. Jedna osoba nie żyje.

Do wypadku doszło około godziny 15-tej. Na autostradzie A4 (412 km w kierunku Rzeszowa) za Węzłem Kraków Skawina w kierunku na Węzeł Kraków Południe zapalił się samochód dostawczy, który następnie uderzył w bariery. W samochodzie przewożono substancje łatwopalne i pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie. Podróżujące nim dwie osoby - kobieta i mężczyzna wyskoczyli z płonącej szoferki.

Pierwsi na miejsce dotarli druhowie z Tyńca, którzy przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Następnie, pierwszy przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego wdrożył Medyczne Czynności Ratunkowe. Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR Ratownik 6. Niestety, pomimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych u kobieta, która poniosła śmierć. Mężczyzna z licznymi poparzeniami ciała został zabrany przez śmigłowiec do szpitala.

Z uwagi na fakt, iż w samochodzie przewożono substancje łatwopalne, na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego PSP.

Autostrada w tym kierunku była całkowicie zablokowana.

Info./Fot: Facebook/ Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje