wtorek, 20 października 2020 11:04

Kraków. Pobicie na tle rasowym. Policja prosi o pomoc w identyfikacji sprawców

Autor Marzena Gitler
Kraków. Pobicie na tle rasowym. Policja prosi o pomoc w identyfikacji sprawców

Do bulwersujacego zdarzenia doszło 2 sierpnia nad ranem na ul. Starowioślnej. Policja opublikowała wizerunki podejrzanych i prosi o pomoc w ich identyfikacji.

2 sierpnia br., około godziny 5:00 na ul. Starowiślnej w Krakowie do czterech obcokrajowców (obywateli Nigerii, Tunezji, Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych) stojących przed jednym z lokali podeszła grupa osób, która zaczęła ubliżać i wyzywać ich z powodu przynależności rasowej. Po agresji słownej sprawcy zaczęli popychać, uderzać i kopać tych mężczyzn. Jak się później okazało, podczas ataku jeden z cudzoziemców doznał skręcenia stawu skokowego. Ucierpiał również obywatel Polski, który stanął w obronie zagranicznych gości. Dodatkowo, agresorzy zabrali telefon komórkowy należący do jednego z pokrzywdzonych. Dopiero kiedy jeden z zaatakowanych mężczyzn powiadomił telefonicznie o całym zdarzeniu Policję, agresorzy uciekli. Po kilku minutach od zgłoszenia funkcjonariusze byli już na miejscu. Poszkodowani opisali wygląd sprawców oraz przedstawili przebieg zdarzenia. Mundurowi niezwłocznie sprawdzili okolicę, jednak nikogo o podobnym rysopisie nie napotkali. W tej sprawie wszczęto śledztwo, a w trakcie prowadzonego postępowania m.in. zabezpieczono nagranie monitoringu zawierające wizerunki sprawców.

3 września zatrzymano dwóch podejrzanych w tej sprawie, którzy następnie zostali aresztowani. Informowaliśmy o tym tutaj:

Kraków. Rasistowski atak w centrum miasta. Czy sprawcy trafią za kratki?
Do bulwersujacego zdarzenia doszło 2 sierpnia nad ranem w centrum Krakowa przed jednym z lokali. Mężczyżni zaatakowali, pobili i okradli grupę obcokrajowców, za to, że byli innej rasy.

Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zwraca się o prośbą do naszych czytelników o pomoc w identyfikacji i opublikował wizerunki czterech sprawców, których tożsamość nie została jak dotąd ustalona.

Informacje umożliwiające identyfikację tych mężczyzn można przekazywać – także anonimowo - do Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie: telefonicznie na nr 47-83-52650 lub mailowo na adres sekretariat.wzizkmp@krakow.policja.gov.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka