środa, 12 sierpnia 2020 14:36

Kraków. Seanse filmowe w Okrąglaku. Kino Kijów zaprasza na seanse na Kazimierz

Autor Marzena Gitler
Kraków. Seanse filmowe w Okrąglaku. Kino Kijów zaprasza na seanse na Kazimierz

W najbliższy piątek zostanie otwarta nowa sala Kina Kijów. Seanse będą się odbywać w Okrąglaku na Kazimierzu.

„Zapraszamy Was na seanse filmowe do miejsca, które zna każdy rodowity krakus – „Okrąglak” na krakowskim Kazimierzu znajdujący się na Placu Nowym 4B” – informuje Kino Kijów." - zaprasza kino.

Seanse odbywać się będą o godzinie 20.30, a bilet (za 13 zł) będzie można kupić na miejscu.

Uwaga, uwaga❗️ Wyobrażacie sobie #KinoKijów w innym miejscu? My też NIE, ale... . . . . . . Żartujemy! ? Chcemy się Wam...

Posted by Kino Kijów on Tuesday, August 11, 2020

W "Okrąglaku" na Placu Nowym w najbliższy weekend będzie można obejrzeć:

  • 14.08 - Parasite
  • 15.08 - Moonlight
  • 16.08 - Green Book

w ramach  akcji "Oscarowy Weekend".

Administratorem Okraglaka jest spółka kupiecka P.H.U. Kazimierz, zrzeszająca loklanych handlowców. Jednym z pierwszych zadań jakich się podjęął powstała w 1991 roku spółka, był remont zrujnowanego budynku, który stanowi centrum Placu Nowego. Przy udziale Gminy Kraków dokonano gruntownej modernizacji. Dzięki temu przywrócony został blask jednemu z najbardziej charakterystycznych budynków Kazimierza. Przeprowadzając renowację Okrąglaka nie tylko pieczołowicie odtworzono jego architektoniczne detale, ale również przystosowano go do potrzeb nowoczesnego handlu.

Po remoncie do hali powrócił handel mięsem, choć już w zdecydowanie odmiennych warunkach. Wraz z postępującym wyludnianiem się Kazimierza handel wewnątrz "Okrąglaka" szedł coraz słabiej dlatego Spółka zaczęła szukać nowego zastosowania dla hali. Efektem tego był ostatni remont realizowany w latach 2018/2019, który przystosował to miejsce dla celów kulturalnych.

foto: By Mach240390 - Praca własna, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90496702

Kraków

Kraków - najnowsze informacje