wtorek, 15 czerwca 2021 15:43

Kraków. Strefa wydzielona odchodzi do historii

Autor Marzena Gitler
Kraków. Strefa wydzielona odchodzi do historii

Od jutra z krakowskich autobusów i tramwajów zniknie tzw. strefa wydzielona. Oznacza to więcej miejsc dla pasażerów i możliwość wchodzenia i wychodzenia pierwszymi drzwiami.

Od środy, 16 czerwca w autobusach i tramwajach nie będzie już wydzielonej strefy w rejonie kabiny prowadzącego - poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie. "Specjalne taśmy, które oddzielały przestrzeń pasażerską od kabiny zostaną usunięte z wszystkich pojazdów. To oznacza, że pasażerowie zyskają dodatkowe miejsca siedzące" - poinformowało MPK na Twitterze.

Przypominamy, że strefy stały się codziennością w Krakowie od środy, 11 marca 2020 roku. W pierwszej kolejności pojawiły się w autobusach. Miały chronić kierowców i motorniczych przed ewentualnym kontaktem z zakażonymi pasażerami. Pisaliśmy o tym tu:

W krakowskich autobusach wydzielono specjalne strefy w związku z koronawirusem
MPK SA w Krakowie informuje, że – stosując się do zaleceń Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz w trosce o bezpieczeństwo prowadzących i pasażerów – we wszystkich autobusach i tramwajach, w których nie ma zamkniętych kabin, zostaną wprowadzone specjalne wydzielone strefy. W autobusach obejmą one obsz…

Pomimo wydzielonych stref koronawirus nie oszczędzał krakowskiego MPK, jednak jak wynika z uzyskiwanych przez Głos24 informacji, pracownicy najczęściej zakażali się albo wzajemnie od siebie, albo poza pracą.  

Kraków

Kraków - najnowsze informacje