piątek, 9 lipca 2021 11:05

Kraków. To nie był amator. Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku [ZDJĘCIA]

Autor Marzena Gitler
Kraków. To nie był amator. Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku [ZDJĘCIA]

Krakowscy policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja rowerów. Na koncie ma co najmniej 11 rowerów skradzionych w różnych częściach Krakowa. Grozi mu 8 lat więzienia. Policja opublikowała zdjęcia odzyskanych jednośladów.

Złodzieja rowerów na gorącym uczynku zatrzymali pracownicy jednej z korporacji w Czyżynach. 2 lipca mężczyzna przeciął linkę zabezpieczającą rower i już próbował nim odjechać. Na miejsce wezwano patrol z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

29-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany, a następnie przewieziony do pobliskiego komisariatu. W plecaku miał prawdziwy arsenał narzędzi do profesjonalnego przecinania linek służących do zabezpieczania rowerów przed kradzieżą.

Śledczy ustalili, że mężczyzna od połowy czerwca do 2 lipca br. ukradł 11 rowerów w różnych częściach Krakowa. Wartość strat wyceniono na ponad 18 tysięcy złotych.

Sprawca przyznał się do winy. W trakcie przesłuchania zeznał, że część sprzętu sprzedał przypadkowo napotkanym osobom, natomiast część zastawił w jednym z krakowskich lombardów. Tam policjanci odzyskali kilka skradzionych rowerów.

Oprócz 11 zarzutów kradzieży 29-latek usłyszał również zarzuty oszustwa, bo nie wstawiał do lombardu rowery nie informując, że pochodzą one z kradzieży. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

foto: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje