poniedziałek, 25 kwietnia 2022 14:07

Kraków: W najbliższych dniach zmiany w organizacji ruchu! Sprawdź szczegóły

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: W najbliższych dniach zmiany w organizacji ruchu! Sprawdź szczegóły

Przedstawiamy listę zmian w organizacji ruchu, które czekają nas w ciągu najbliższych dni w związku z remontami i inwestycjami miejskimi: na ul. Opolskiej, skrzyżowaniu ulic Wybickiego i Bratysławskiej, a także w rejonie ul. Felińskiego.

Remonty i inwestycje miejskie na ul. Opolskiej, skrzyżowaniu ulic Wybickiego i Bratysławskiej, a także w rejonie ul. Felińskiego spowodują zmiany w organizacji ruchu.

ULICA OPOLSKA

25 kwietnia zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Opolskiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Pleszowską, do okolic kładki dla pieszych, do dyspozycji kierujących jest po jednym pasie ruchu w każdą ze stron. Zmiany mają związek z kolejnym etapem robót tunelowych przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Taka zmiana miała być wprowadzona w wakacje, ale dzięki temu, że wykonawca zintensyfikował roboty, już od dziś, 25 kwietnia ruch na ul. Opolskiej odbywa się w układzie 1x1. Tego dnia drogowcy zajmą się budową tunelu na jezdni północnej tej tranzytowej arterii.

W pierwszym okresie, do około 4 maja, wykonywany będzie murek prowadzący pod ściany szczelinowe. Następnie, rozpocznie się budowa samych ścian szczelinowych, analogicznych do tych, które powstających na południu ul. Opolskiej. Tam, wykonawca zabetonował łącznie ponad 380 m bieżących konstrukcji.

Aby móc wykonywać roboty po północnej stronie ul. Opolskiej, konieczne jest zrobienie miejsca na ciężki sprzęt. W tym celu zajęte będą dwa pasy od strony doliny Sudołu. W związku z tym konieczna jest zmiana organizacji ruchu – będzie się on odbywał w obu kierunkach po pasach wewnętrznych obu jezdni. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas w kierunku Nowej Huty (jak dotychczas) i jeden pas ruchu w kierunku Katowic. Równolegle wykonawca będzie prowadził roboty tunelowe na zamkniętych dla ruchu pasach południowej jezdni Opolskiej.

Taka organizacja ruchu na ul. Opolskiej będzie obowiązywać do odwołania. Wykonawca będzie się starał jak najszybciej zrealizować założony zakres robót, by udrożnić ruch na Opolskiej.

Skrzyżowanie Wybickiego – Bratysławska

Jak informuje wykonawca inwestycji, od 26 kwietnia od godz. 7.00 wprowadzona będzie zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Bratysławska – Wybickiego – dr. Twardego.

W ramach kolejnego etapu robót drogowy będą kontynuować prace sieciowe, zajmą się też usuwaniem wysepek na środku skrzyżowania. W związku z tym zamknięty dla ruchu będzie jeden z dwóch pasów do skrętu w lewo z ul. dr. Twardego w ul. Wybickiego. Na ul. Bratysławskiej zostaną wyłączone z ruchu środkowe pasy (jeden do jazdy na wprost w ul. Wybickiego, jeden do skrętu w lewo w ul. Dr. Twardego). Z kolei Na ul. Wybickiego zostaną wyłączone z ruchu środkowe pasy (jeden do jazdy na wprost w ul. Bratysławską, jeden do skrętu w prawo w ul. Dr. Twardego). Mimo sporych zmian, przejezdność skrzyżowania na wszystkich kierunkach będzie zachowana.

Część robót prowadzona będzie nocą, stąd konieczne będzie czasowe wstrzymanie ruchu tramwajowego na odc. Dworzec Towarowy – Krowodrza Górka. Dotyczy to okresu od nocy 25/26.04.2022 r. do nocy 29/30.04.2022 r. w godzinach 0:15 – 4:15. W efekcie, nocna komunikacja tramwajowa do Krowodrzy Górki nie będzie kursować w nocy z piątku na sobotę (29/30.04). Uruchomiona będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Warto dodać, że kolejne duże zmiany w obrębie tego skrzyżowania zaplanowane są po 4 maja.

Inf i foto: UMK (Fot. Jan Graczyński)

Kraków

Kraków - najnowsze informacje