piątek, 26 lutego 2021 13:14

Kraków. W tej szkole kochają książki tak bardzo, że będzie ich o 1000 więcej!

Autor Marzena Gitler
Kraków. W tej szkole kochają książki tak bardzo, że będzie ich o 1000 więcej!

Kolorowa ciężarówka Empiku wyładowana po brzegi książkami, która od kilku dni kursuje po Polsce, dotarła również do Szkoły Podstawowej nr 134 w Krakowie. Placówka wygrała w ogólnopolskim konkursie „1000 powodów, by czytać”.

W czwartek 25 lutego nauczyciele i uczniowie zebrali się przed budynkiem, żeby odebrać zasłużoną nagrodę – tysiąc wymarzonych tytułów ufundowanych dla zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „1000 powodów, by czytać”. Szkolną bibliotekę czeka więc spora rewolucja.

„1000 powodów, by czytać” – to nazwa konkursu organizowanego już od pięciu lat przez Empik. Szkoła Podstawowa nr 134, mająca swoją siedzibę w krakowskich Opatkowicach, przystąpiła do konkursu z inicjatywy opiekunki szkolnej biblioteki. Zadanie konkursowe, jakim było wykonanie pracy plastycznej, przygotowali uczniowie z klasy trzeciej, a tekst o miłości do książek napisał Mikołaj z klasy piątej. Kolejnym etapem konkursu było internetowe głosowanie – mobilizacja była ogromna, zwłaszcza że głosować można było na 550 szkół z całej Polski. Wyrównana walka trwała do ostatnich godzin zamknięcia systemu w aplikacji Empik. Krakowskiej szkole udało się zebrać odpowiednią liczbę głosów, by znaleźć się w dziesiątce zwycięzców.

Dzięki wielkiemu wysiłkowi, mobilizacji i współpracy uczniów i rodziców do szkolnej biblioteki trafiło aż 1000 nowych książek o wartości 25 tys. zł. Te tytuły to czytelnicze marzenia wielu osób, zarówno uczniów, jak i rodziców i nauczycieli, którzy wspólnie skompletowali konkursowe zamówienie. Ponadto laureaci otrzymali 30 czytników PocketBook z dostępem do 30 tysięcy e-booków.

inf. i foto: materiały prasowe/ krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje