wtorek, 4 stycznia 2022 16:29

Kraków: Zabił w sylwestrową noc. Chwilę wcześniej grali razem na konsoli. Poszło o rozgrywkę

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Zabił w sylwestrową noc. Chwilę wcześniej grali razem na konsoli. Poszło o rozgrywkę

36-letni mężczyzna podejrzany o dokonanie zabójstwa w sylwestrową noc został zatrzymany przez krakowskich policjantów. W trakcie awantury mężczyzna ugodził nożem swojego 28-letniego krewnego. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sylwestra około godz. 22:00 w jednym z mieszkań na terenie Mistrzejowic doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku awantury, wywołanej między spokrewnionymi mężczyznami, życie stracił 28-latek. 36-letni gospodarz stracił nad sobą panowanie i ugodził nożem młodszego krewnego, który przyszedł do niego powiat Nowy Rok.

Na miejsce wezwano policjantów z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie oraz z VII komisariatu Policji. Funkcjonariusze, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, udzielali pierwszej pomocy 28-latkowi. Ranny został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. Mężczyzny nie udało się jednak uratować.

– Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na miejscu znajdowały się też inne osoby. Natomiast kuriozalnym jest powód awantury między 28- i 36-latkiem. Do kłótni między mężczyznami doszło po tym, jak zakończyli rozgrywkę na konsoli. Jej wynik był powodem utarczki, która skończyła się tragicznie.

– powiedział w rozmowie z redakcją Głosu24 rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji, mł. asp. Piotr Szpiech.

36-latek został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i zabezpieczyli nóż jako narzędzie zbrodni. Zatrzymanemu postawiono zarzut zabójstwa, za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 2 stycznia br. krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Fot. i inf.: policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje