wtorek, 4 sierpnia 2020 14:43

Kraków: Zakażona pacjentka na oddziale Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera

Autor Wiktoria Mitura
Kraków: Zakażona pacjentka na oddziale Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera

Na oddział psychiatryczny Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera przyjęto kobietę, która wymagała pomocy. Okazało się, że pacjentka jest zakażona koronawirusem. Z tego powodu przyjmowanie pacjentów na oddział zostało wstrzymane.

- Do szpitala została przyjęta kobieta, która wymagała hospitalizacji ze względów psychiatrycznych. W obecnej sytuacji przyjmowanym pacjentom wykonujemy testy na koronawirusa. W tym wypadku test dał wynik pozytywny. Pacjentka została przewieziona do jednoimiennego Szpitala Uniwersyteckiego. Pacjenci, którzy mieli z nią kontakt są izolowani – mówi Wojciech Gąsior, dyr. szpitala im. Rydygiera ds. lecznictwa dla gazety krakowskiej.

Zakażona pacjentka nie przebywała w szpitalu długo. Do szpitala trafiła w zeszłym tygodniu. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu u kobiety, od razu została przewieziona do Szpitala Uniwersyteckiego.

- Jedna osoba z personelu oddziału psychiatrycznego przebywa na kwarantannie. Oddział funkcjonuje, nie są jednak na razie do niego przyjmowani nowi pacjenci - dodaje dyr. Gąsior.

To kolejny krakowski szpital, w którym wykryto dzisiaj koronawirusa.

Czytaj więcej:

Koronawirus w krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla! Placówka zamknięta
Zakażenie koronawirusem wykryto u pięciu pacjentów i czterech lekarzy. Szpital Dietla stał się kolejnym ogniskiem koronawirusa w Krakowie. Zakażenie wykryto łącznie u dziewięciu osób (u czterech lekarzy i pięciu pacjentów placówki). Jak donosi portal krknews.pl, w związku ze stwierdzonym koronawiru…

Info: Gazeta Krakowska foto: Szpital Rydygiera

koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje