piątek, 12 listopada 2021 16:27

Kraków. Most przy Błoniach zamknięty. Na jak długo?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Most przy Błoniach zamknięty. Na jak długo?

Krakowscy drogowcy rozpoczęli prace na moście na Rudawie w ciągu ul. Piastowskiej. Wzmacniana jest jego konstrukcja.

W piątek, 12 listopada, ok. godz. 7.00 całkowicie zamknięty dla ruchu został most w ciągu ul. Piastowskiej. Skorzystać z niego będą mogą jedynie piesi.

Kierowcy muszą z kolei wybrać już i tak zatłoczone ulice: remontowaną Królowej Jadwigi, al. marsz. Ferdynanda Focha, al. Adama Mickiewicza, Czarnowiejską (ewentualnie ul. Władysława Reymonta).

Przypomnijmy – w trakcie tegorocznego remontu mostu na ul. Piastowskiej uwagę wykonawcy zwrócił zły stan techniczny elementów konstrukcyjnych. Zlecone dodatkowe ekspertyzy potwierdziły, że na obiekcie występują uszkodzenia konstrukcji ustroju nośnego (w obrębie kratownicowych dźwigarów głównych oraz konstrukcji stalowej pomostu) o charakterze korozyjnym. Konieczne było wprowadzenie nowej organizacji ruchu uwzględniającej wyniki ekspertyzy. Zgodnie z zaleceniami – na obiekcie wprowadzono ruch wahadłowy dla pojazdów do 3,5 t.

Ostatecznie most w ciągu ul. Piastowskiej został zakwalifikowany do gruntownej przebudowy – w okresie trzech lat planowane jest zabezpieczenie środków w budżecie oraz przygotowanie niezbędnej dokumentacji i pozwoleń.

W czasie zamknięcia montowana będzie tzw. konstrukcja odciążająca. Otwarcie mostu zaplanowane jest na wtorek, 16 listopada, ok. godz. 18.00.

fot. ZDMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje