niedziela, 6 czerwca 2021 19:55

Kraków. Od poniedziałku jeden z mostów zamknięty. Będą utrudnienia!

Autor Marzena Gitler
Kraków. Od poniedziałku jeden z mostów zamknięty. Będą utrudnienia!

W poniedziałek, 7 czerwca, rozpocznie się remont jednego z mostów na Rudawie. Kierowców czekają utrudnienia i objazdy aż do początku sierpnia.

Remont każdego mostu to zawsze drogowa rewolucja. W Krakowie rozpocznie się w nocy z niedzieli - 6 czerwca na poniedziałek 7 czerwca, gdy zamknięty zostanie most na Rudawie, w ciągu ulicy ul. Piastowskiej. W związku z zamknięciem i remontem mostu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego.

mapa Kraków ul. Piastowska utrudnienia
Remont mostu na Rudawie w ciągu ul. Piastowskiej w Krakowie - utrudnienia dla kierowców - mapa graf. ZDMK

Dla pojazdów wyznaczono objazdy: ul. Królowej Jadwigi, al. marsz. Ferdynanda Focha, al. Adama Mickiewicza, ul. Czarnowiejską (ewentualnie ul. Władysława Reymonta).

Ruch pieszych będzie prowadzony raz prawą, a raz lewą stroną mostu. Z kolei ruch rowerowy zostanie skierowany na ulice Emaus i Na Błoniach.

Wykonanie remontu mostu zostało skoordynowane z pracami, jakie mają ruszyć w połowie czerwca na ul. Królowej Jadwigi. Informacje o tej inwestycji zostaną przekazane w osobnym komunikacie.

Roboty na moście potrwają do połowy sierpnia, przy czym wznowienie ruchu na moście planowane jest na początek sierpnia.

W czasie remontu wymieniona zostanie izolacja płyty pomostu, renowacji poddana zostanie powłoka antykorozyjna konstrukcji stalowej i balustrad, przyczółki zostaną oczyszczone i naprawione, uwieńczeniem będzie położenie nowej nawierzchni jezdni.

Koszt prac to ok. 470 tys. zł.

inf. i foto: krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje