poniedziałek, 19 lipca 2021 06:51

Kraków. Most obok Błoń w złym stanie technicznym. Czy wystarczy remont?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Most obok Błoń w złym stanie technicznym. Czy wystarczy remont?

Od 7 czerwca trwa remont mostu na ul. Piastowskiej przy krakowskich Błoniach. Teraz okazało się, że zaplanowane na początku sierpnia otwarcie przeprawy może się przedłużyć. Dlaczego? Most jest w złym stanie technicznym.

W czasie remontu wymieniana jest izolacja płyty pomostu. Renowacji poddana jest powłoka antykorozyjna konstrukcji stalowej i balustrad. Oczyszczone i naprawiane są przyczółki, a na koniec będzie położona nowa nawierzchnia jezdni.

Takie były plany. Teraz okazało się, że planowane na początek sierpnia otwarcie przeprawy przez Rudawę może się odsunąć w czasie, a kierowcy zmagać z utrudnieniami jeszcze wiele miesięcy.

– W czasie prac antykorozyjnych konstrukcji stalowej obiektu inspektorzy zwrócili uwagę na zły stan techniczny odkrytych elementów konstrukcyjnych mostu. Podjęliśmy kroki i zleciliśmy dodatkową ekspertyzę. Profesjonalne oględziny, pomiary i obliczenia wykażą, czy konieczne będzie podjęcie dodatkowych kroków, już po wznowieniu ruchu na moście, np. wprowadzenie ograniczenia tonażu dla pojazdów – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Miejmy nadzieję, że ekspertyza wykaże, że wystarczą tylko prace naprawcze i most nie zostanie zamknięty całkowicie.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje