niedziela, 8 listopada 2020 17:56

Kraków. Zmiana organizacji ruchu w związku z budową Trasy Łagiewnickiej. Od kiedy?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zmiana organizacji ruchu w związku z budową Trasy Łagiewnickiej. Od kiedy?

W nocy z 9 na 10 listopada 2020r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w ciągu ulic Jerzego Turowicza – Zbigniewa Herberta. To efekt dalszych prac w tym rejonie przy budowie Trasy Łagiewnickiej.

Postępują prace związane z wykonywaniem Trasy Łagiewnickiej w Krakowie, obecnie koncentrują się one w rejonie ulic Witosa i Herberta. Po wykonaniu konstrukcji obiektów inżynieryjnych, rozpoczęły się tam prace związane z asfaltowaniem oraz obsiewem terenów zielonych.

Jakie zmiany w rejonie Turowicza i Herberta?

Jak informuje w nocy z 9 na 10 listopada Spółka Trasa Łagiewnicka, ruch pojazdów zostanie przełożony na jezdnie zachodnią, przejście dla pieszych (które jest zlokalizowane przy ul. Przykopy)  zostanie wyznaczone na wysokości skrzyżowania z ul. W. Witosa.

Spółka Trasa Łagiewnicka wraz z wykonawcą, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych zintensyfikowane prace zmierzające do przyspieszanie realizacji kolejnych odcinków robót. Niestety intensyfikacja prac wiązać się może z przejściowymi utrudnieniami dla mieszkańców związanymi z ograniczeniami w ruchu bądź z zachowaniem czystości nawierzchni jezdni i ciągów pieszych. Pragniemy jednak podkreślić że dołożone zostaną wszelkie starania dla minimalizacji tych utrudnień - informuje inwestor i apeluje o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonej czasowej organizacji ruchu.

inf. i foto: http://www.trasalagiewnicka.krakow.pl/, materiały ZDMK

zobacz też:

Kraków. Epokowa zmiana w komunikacji - będzie 110 nowoczesnych tramwajów
Miasto nie rezygnuje z inwestycji, których celem jest wycofanie z ruchu wszystkich tramwajów z wysoką podłogą. W środę 4 listopada została podpisana umowa z firmą Stadler, która pozwoli MPK SA w Krakowie na skorzystanie z opcji zakupu dodatkowych 25 nowoczesnych wagonów o długości ponad 33 metrów.
Kraków. Co dalej z ważną inwestycją kolejową na Prądniku?
Dla północy Krakowa nastały dobre czasy. W lipcu rozpoczęła się wyczekiwana od lat budowa szybkiego tramwaju na Górkę Narodową, a pod koniec sierpnia wydano decyzję ZRID na rozbudowę al. 29 Listopada. To nie wszystko, co w najbliższych latach będzie tu realizowane.
Kraków. Jest umowa na opracowanie dokumentacji budowy Trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej. Kiedy powstanie?
– Przed wykonawcą postawiliśmy jasne oczekiwania, co do solidnego skonsultowania z mieszkańcami rozwiązań, jakie zaprojektuje – mówi Mariusz Piątkowski, prezes spółki Trasa Łagiewnicka.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje