wtorek, 9 marca 2021 13:05

Kraków. Zmiany w organizacji ruchu na ul. Opolskiej

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zmiany w organizacji ruchu na ul. Opolskiej

O soboty, 13 marca planowana jest zmiana organizacji ruchu na ul. Opolskiej w Krakowie. Zamknięta zostanie południowa jezdnia. Wprowadzono też inne korekty.

W sobotę, 13 marca od godzin porannych, ruch kołowy odbywający się obecnie z wykorzystaniem jezdni południowej na odcinku od ul. Pleszowskiej w Krakowie do stacji paliw zostanie przeniesiony na jezdnię północną. Dwa pasy będą dostępne w kierunku Katowic, jeden – w kierunku Nowej Huty.

Na zamkniętej południowej jezdni prowadzone będą prace związane z przebudową ciepłociągu. Nadal będzie obowiązywał zakaz skręty w lewo z Pleszowskiej do Nowej Huty, nadal obowiązuje też lewoskręt z Opolskiej w Pleszowską.

Od 8 marca wprowadzono korektę w tymczasowej organizacji ruchu na wniosek Dzielnicy IV Prądnik Biały. Wyjazd z ul. Pleszowskiej w kierunku Nowej Huty ułatwi tzw. zawrotka na wysokości skrzyżowania ulic Opolska i Wyki. Z kolei dojazd do ul. Pleszowskiej od strony Katowic ułatwi zawrotka na wysokości skrzyżowania ulic Opolska i Grażyny.

Przypominamy, że utrudnienia wynikają z trwającej w tym miejscu budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.  Linia tramwajowa KST, która połączy Krowodrzę Górkę z Górką Narodową będzie miała ponad 5 km długości.

foto: Telewizja Kraków/krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje