wtorek, 11 czerwca 2024 05:55

Krakowianie ruszają do zoo, a strażnicy wystawiają mandaty i przypominają o zasadach

Autor Mirosław Haładyj
Krakowianie ruszają do zoo, a strażnicy wystawiają mandaty i przypominają o zasadach

W miniony weekend (8-9 czerwca) strażnicy miejscy patrolujący w okolicy ogrodu zoologicznego wystawili 76 mandatów.

Pogoda minionego weekendu zachęciła wielu krakowian i turystów do odwiedzin ogrodu zoologicznego.

– Na trasie do zoo ruch jak w ulu - napisali strażnicy miejscy, którzy patrolowali okolice zoo.

Wielu turystów i krakowian wybrało tego dnia jako sposób dotarcia do ogrodu podróż autem. To z kolei przyczyniło się do zwiększenia ruchu samochodowego na drogach dojazdowych do zoo.

Ponieważ mundurowi tylko w ten weekend odnotowali 99 wykroczeń, z których 76 zakończyło się mandatami, postanowili przypomnieć, co zrobić, by uniknąć kary:

– Przypominamy! Pod samo ZOO można dojechać komunikacją miejską (linia 134). Dojazd samochodem w to miejsce wiąże się z pewnymi ograniczeniami i może odbywać się na dwa sposoby: od ul. Księcia Józefa – wówczas trzeba skręcić w Aleję Wędrowników i tam można zostawić auto na ogólnodostępnym parkingu i resztę trasy pokonać pieszo, od ul. 28 Lipca 1943, a później ul. Leśną, aż do Kukułczej, gdzie znajduje się parking na ok. 480 miejsc. Pozostałą część trasy, ok. 1 km, również trzeba pokonać pieszo. Co ważne, na początku ul. Leśnej znajduje się tablica informująca o liczbie wolnych miejsc na parkingu. Uwaga! Zaraz za parkingiem przy ul. Kukułczej znajduje się znak zakazu ruchu w obu kierunkach, który obowiązuje w weekendy!

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka