poniedziałek, 28 lutego 2022 15:15

Krakowianin w V edycji „Ninja Warrior Polska”. To trzeba zobaczyć

Autor Norbert Kwiatkowski
Krakowianin w V edycji „Ninja Warrior Polska”. To trzeba zobaczyć

V sezon zmagań prawdziwych herosów i jeszcze większy niż do tej pory apetyt na zwycięstwo! „Ninja Warrior Polska” przyzwyczaił widzów Polsatu do ogromnych emocji. W V edycji show będzie ich jeszcze więcej! Czy tym razem Polska zyska swojego pierwszego wojownika Ninja? – Przed nami czysty sport i potężna siła ducha walki – zapowiada Jerzy Mielewski, komentator „Ninja Warrior Polska”.

Wśród śmiałków, którzy zmierzą się z arcytrudnym torem przeszkód, znalazł się  30-letni Adam Karpierz z Krakowa. Odcinek z jego udziałem zostanie wyemitowany 1 marca (wtorek) o godz. 20:05 w Polsacie!

30-letni Adam Karpierz z Krakowa utrzymuje się ze swojej pasji. Pracuje jako instruktor wspinaczki. Ma na koncie imponujące osiągnięcia: to medalista Akademickich Mistrzostw Polski, jako pierwszy Polak przeszedł Deep Water Solo (pokonywanie klifów bez asekuracji),  także jako pierwszy przeszedł najtrudniejszą wspinaczkową drogę w Polskich Tatrach na 2 próby.

We wspinaniu często towarzyszy mu jego dziewczyna, Kasia. 3 lata temu podczas zdobywania szczytów w Hiszpanii Kasia spadła z 25 metrów. Przez następne pół roku walczyła o życie. Musiała nauczyć się chodzić od nowa. W tym czasie cały czas był przy niej Adam. To doświadczenie bardzo mocno na niego wpłynęło – czuje jeszcze większy respekt do wspinania, gór i przyrody.

Mimo że udział w „Ninja Warrior Polska” to dla Adama debiut, jest zaliczany do faworytów odcinka. Uzyskał najlepszy wynik na castingu. Jak poradzi sobie na torze wśród kamer i bardzo silnej konkurencji? O tym przekonamy się 1 marca o godz. 20:05 w Polsacie!

Nowy sezon „Ninja Warrior Polska” od 1 marca, w każdy wtorek, o godz. 20:05 w Polsacie!

Ninja Warrior Polska

Źródło oraz foto: TELEWIZJA POLSAT Sp. z o.o.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje