czwartek, 28 kwietnia 2022 13:33

W czwartek krakowski autobus pełen darów pojechał do ukraińskiego miasta Chmielnicki

Autor Mirosław Haładyj
W czwartek krakowski autobus pełen darów pojechał do ukraińskiego miasta Chmielnicki

W związku z dramatycznym apelem władz ukraińskiego miasta Chmielnicki, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o przekazaniu jednego autobusu. Władze Chmielnickiego pilnie potrzebują pojazdów do przewozu uchodźców z rejonu, gdzie trwa wojna, do bezpiecznych miejsc na zachodzie Ukrainy. Sytuacja jest na tyle trudna, że liczy się każdy pojazd, który może pomóc w transporcie uciekających przed wojną Ukraińców.

Do Chmielnickiego został wysłany jeden autobus marki Solaris z 2008 r., o długości 12 metrów. Autobus jest w pełni sprawny. Do środka został zapakowany pakiet części eksploatacyjnych, które mają umożliwić jak najdłuższe utrzymanie pojazdu w pełnej sprawności.

Prezydent Krakowa zdecydował, że autobus do miasta Chmielnicki nie pojedzie pusty. W środę, 27 kwietnia, zostały do niego zapakowane najpotrzebniejsze rzeczy w Ukrainie, m.in. produkty dla dzieci (pieluchy i produkty żywnościowe z długim terminem ważności), środki czystości, środki higieniczne oraz węże strażackie i gaśnice.

Autobus wyjechał w trasę w czwartek, 28 kwietnia. Przekazanie go w żaden sposób nie wpłynie na ograniczenie kursów w krakowskiej komunikacji miejskiej.

Inf. i foto: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje