sobota, 10 lutego 2024 08:00

Krzysztof Kurzeja ze Złotym Jabłkiem Sądeckim. To wieloletni funkcjonariusz straży granicznej

Autor Patryk Trzaska
Krzysztof Kurzeja ze Złotym Jabłkiem Sądeckim. To wieloletni funkcjonariusz straży granicznej

Krzysztof Kurzeja otrzymał Złote Jabłko Sądeckie. Funkcjonariusz Karpackiego Oddziału  Straży Granicznej w Nowym Sączu po latach służby przechodzi na zasłużoną emeryturę. – Pan Krzysztof zawsze wzorowo wykonywał swoje zadania i dbał o  bezpieczeństwo naszych granic – mówił starosta Marek Kwiatkowski podczas wręczania nagrody.

Krzysztof Kurzeja to funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu i  jednocześnie prezes OSP w Jazowsku, który zdecydował się przejść na zasłużoną emeryturę.

- Pan Krzysztof zawsze wzorowo wykonywał swoje zadania i dbał o bezpieczeństwo naszych granic – mówił starosta Marek Kwiatkowski. –  Dodatkowo, jako strażak ochotnik od wielu lat współpracuje z samorządem  powiatowym nad poprawą bezpieczeństwa w naszym regionie. Dba również o  rozwój OSP w Jazowsku, a szczególnie o kolejne pokolenia druhów  wstępujących do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Krzysztof Kurzeja  zorganizował wiele szkoleń związanych z ochroną przeciwpożarową i  ratownictwem medycznym, a także pozyskuje nowoczesny sprzęt dla  strażaków, w tym samochód z napędem 4x4 – mówił.

Podczas uroczystości wręczenia Złotego Jabłka Sądeckiego wielokrotnie podkreślono pełne zaangażowanie podczas wykonywania służby przez Kurzeję. Wraz z byłym już funkcjonariuszem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej na emeryturę przeszło dwóch  funkcjonariuszy: Stanisław Orzeł i Piotr Sikorski.

Fot. Maria Olszowska

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka