środa, 5 października 2022 10:29

Wiceprezydent Kulig został zwolniony przez konflikt z Majchrowskim? Rzecznik odpowiada

Autor Mirosław Haładyj
Wiceprezydent Kulig został zwolniony przez konflikt z Majchrowskim? Rzecznik odpowiada

W dzisiejszej rozmowie z Radiem Kraków wiceprezydent Andrzej Kulig zaprzeczył spekulacjom na temat swojego rzekomego zwolnienia. Zdaniem krakowskiej rozgłośni miałoby być ono pokłosiem konfliktu z prezydentem Majchrowskim. Do całej sprawy ustosunkowała się Monika Chylaszek, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Krakowa.

Jestem na urlopie, nic nie wiem o tym, że miałbym zostać zwolniony – w taki sposób dla Radia Kraków wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig, skomentował spekulacje na temat tego, że został zwolniony, lub po powrocie do pracy miałby otrzymać wypowiedzenie. Jako przyczynę ewentualnego wydalenia Kuliga, Radio Kraków podało konflikt wiceprezydenta Kuliga z prezydentem Jackiem Majchrowskim o którym oficjalnie się nie mówi.

W rozmowie z Głosem24 Monika Chylaszek, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Krakowa, skomentowała całą sprawę następująco: – Nic mi nie wiadomo o żadnych konfliktach. Po prostu prezydent Andrzej Kulig wykorzystuje przysługujący mu urlop. Rzeczniczka dodała także, że "prezydent Majchrowski nie planuje żadnych zmian na stanowiskach zastępców prezydenta".

Andrzej Kulig od siedmiu lat pełni funkcję wiceprezydentem Krakowa do spraw polityki społecznej, kultury i promocji miasta.

Fot.: UM Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka