poniedziałek, 17 kwietnia 2023 16:49

Lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł 63-latek, który podpalił się pod konsulatem

Autor Mirosław Haładyj
Lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł 63-latek, który podpalił się pod konsulatem

W poniedziałek (17 kwietnia) zmarł 63-latek, który w ubiegłym tygodniu podpalił się przed konsulatem Ukrainy w Krakowie.

Pomimo wysiłków lekarzy z Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego zmarł dziś mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu podpalił się przed konsulatem Ukrainy w Krakowie.

Podpalenie przed konsulatem

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartkowy poranek (13 kwietnia) przed konsulatem Ukrainy w Krakowie. 63-letni obywatel Ukrainy dokonał samopodpalenia. W stanie zagrożenia życia został przewieziony do szpitala.

Dzisiaj przed godziną 8:00 mężczyzna stojący w kolejce do Konsulatu Generalnego Ukrainy przy ul. Beliny-Prażmowskiego 4 w pewnej chwili zaczął się zachowywać irracjonalnie. Wykrzykiwał hasła w języku ukraińskim, następnie miał oblać się substancją łatwopalną, podpalić i zacząć biec. Patrol policji pełniący służbę przy konsulacie wraz ze świadkiem ugasił ogień. Poszkodowanym okazał się 63-letni obywatel Ukrainy. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło mężczyźnie pomocy, a następnie zabrało go do szpitala. Jego stan określany jest jako zagrażający życiu

– poinformował Głos24 oficer prasowy komendy miejskiej policji Piotr Szpiech.

Czytaj również:

Kraków. Mężczyzna podpalił się przed konsulatem Ukrainy
63-letni obywatel Ukrainy dokonał samopodpalenia. W stanie zagrożenia życia został przewieziony do szpitala.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje