wtorek, 26 maja 2020 11:24

Łęki: Zderzenie samochodu ciężarowego z dostawczym [ZDJĘCIA]

Autor Manuel Langer
Łęki: Zderzenie samochodu ciężarowego z dostawczym [ZDJĘCIA]

Na granicy miejscowości Łęki i Trzemeśnia doszło w dniu 25 maja (godz. 11.02) do zderzenia czołowego samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym.

Dyżurny SKKP PSP w Myślenicach zadysponował do działań zastępy JRG oraz OSP Droginia, OSP Trzemeśnia. Zniszczony samochód dostawczy całkowicie blokował przejazd drogą powiatową, natomiast samochód ciężarowy znajdował się poza drogą. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący pojazdem dostawczym, który pozostawał w pojeździe.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, wsparcie psychiczne, założenie opatrunku osłaniającego na ranę głowy oraz lewej kończyny dolnej, stabilizacja prawej kończyny dolnej w pozycji zastanej), wykonali dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych i ewakuację na noszach poszkodowanego poza strefę zagrożenia. Przybyły na miejsce ZRM przejął rannego. Ze względu na charakter odniesionych obrażeń i pilnej potrzeby przetransportowania do szpitala wezwano na miejsce śmigłowiec LPR. Kolejne działania strażaków to wyznaczenie oraz zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca ratowniczego, sorpcja rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Po zakończeniu czynności operacyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji uszkodzony samochód dostawczy przemieszczono na pobocze drogi oraz usunięto skutki zdarzenia z jezdni. Przejazd na drodze powiatowej był zablokowany przez ok. 1,5 godziny.

bryg. Roman Ajchler

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka