środa, 8 lipca 2020 04:11

Tarnów. W sierpniu kolejne zapisy na Letnie Warsztaty w Pałacu

Autor Marzena Gitler
Tarnów. W sierpniu kolejne zapisy na Letnie Warsztaty w Pałacu

Trwają Letnie Warsztaty w Pałacu, adresowane do uczniów klas I-VI szkół podstawowych. Rekrutacja uzupełniająca zaplanowana jest na sierpień.

Letnie Warsztaty w Pałacu to oferta skierowana do uczniów klas I-VI szkół podstawowych będących mieszkańcami Tarnowa, bądź chodzącymi do szkoły w Tarnowie. Przygotowano miejsca dla 612 dzieci. Szczegółowe informacje dotyczące zarówno rekrutacji, jak i samych warsztatów letnich znaleźć można na stronie internetowej placówki pod adresem www.pm.tarnow.pl

Pałac organizuje tego typu zajęcia wakacyjne jako jedyna placówka w Tarnowie. Zajęcia odbywać się będą praktycznie we wszystkich pracowniach Pałacu Młodzieży - artystyczne, edukacyjne i sportowe. Koszt udziału w jednorazowych warsztatach to 20 zł. Formuła zajęć jest dostosowana do rygorów edukacyjnych i sanitarnych.

16 czerwca zakończył się drugi etap rekrutacji na zajęcia organizowane w pałacu Młodzieży w roku szkolnym 2020/21. Przyjętych zostało około 1600 osób - dzieci i młodzieży chętnych do kontynuowania zajęć rozpoczętych w poprzednich latach, jak i tych, którzy korzystają z oferty Pałacu po raz pierwszy. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia: judo, piłki ręcznej, pracowni wokalnej, zajęcia z tworzenia ceramiki i rzeźby, zajęcia w Centrum Aktywności Dziecięcej – Mały Odkrywca oraz pracownie plastyczne.

Ponieważ są jeszcze wolne miejsca, od 10 do 21 sierpnia b.r. trwać będzie rekrutacja uzupełniająca. Zainteresowani będą mogli się jeszcze zapisać m.in. na zajęcia taneczne, fotografię cyfrową, modelarstwo, koszykówkę, szermierkę, piłkę ręczną oraz Muzyczny Klub Edukacyjny z elementami muzykoterapii. W poszczególnych pracowniach wolnych jest jeszcze od kilku do kilkunastu miejsc. W sumie do dyspozycji rodziców i dzieci będzie kilkaset zajęć.

W Pałacu funkcjonuje 200 grup zajęciowych, najwięcej w dziale sportu i dziale artystycznym. Zajęcia odbywają się głównie w budynku przy ul. Piłsudskiego 24 oraz hali sportowo-widowiskowej przy ul. Gumniskiej 28. Grupy sportowe korzystają także z kilku hal sportowych tarnowskich szkół oraz hali TOSiR.

Od ubiegłego roku trwa restrukturyzacja zarówno struktury organizacyjnej, jak i oferty Pałacu. W ramach standaryzacji oraz dostosowania oferty zajęć do aktualnych potrzeb tarnowian liczba zatrudnionych w Pałacu zmniejszyła się o 12 etatów. Działania restrukturyzacyjne przyniosły oszczędności w wysokości 325 tysięcy zł.

Inf. i foto: UM Tarnowa

Tarnów - najnowsze informacje