piątek, 25 sierpnia 2023 14:31

Lewica odkrywa karty do Sejmu w okręgu krakowskim. "15 października mamy okazję zrobić krok w przyszłość"

Autor Patryk Trzaska
Lewica odkrywa karty do Sejmu w okręgu krakowskim. "15 października mamy okazję zrobić krok w przyszłość"

Lewica zaprezentowała listy kandydatów do sejmu w okręgu nr 13 obejmującym powiat krakowski, miechowski, olkuski i miasto Kraków. Na listach u boku weteranów politycznych znalazło się wiele nowych twarzy, które mają pomóc przejąć władzę po październikowych wyborach.

Trwa kampania wyborcza. Politycy i polityczki ruszyli w Polskę, aby walczyć o głosy przed wyborami parlamentarnymi. Dzisiaj poznaliśmy kandydatów i kandydatki Lewicy w okręgu nr 13, który obejmuje powiat krakowski, miechowski, olkuski i miasto Kraków. – Lewica jest gotowa na te wybory. Przygotowywaliśmy się przez ostatnie cztery lata do nich. Udało nam się stworzyć koalicję wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mają serce po lewej stronie i nie jest im wszystko jedno. Jest to bardzo potrzebne, kiedy trzeba mówić o czymś, o czym inni nie mają odwagi. Chodzi o rzeczy związane np. z walką o prawa kobiet, mniejszości seksualnych czy realnym rozdziałem kościoła od państwa. Po to jest właśnie Lewica – mówił w Krakowie europoseł Robert Biedroń. – Głos na Lewicę to wybór cywilizacyjny. Niedługo wszyscy staniemy przed wyborem pomiędzy Polską, która jest zakłamana, funkcjonująca na podwójnych standardach, a Polską otwartą i europejską – dodawał.

Listę w okręgu krakowskim otworzy obecny poseł, Maciej Gdula. Tuż za nim, na miejscu drugim znalazła się posłanka partii Razem, Daria Gosek-Popiołek.

Pełna lista kandydatów i kandydatek Lewicy w okręgu nr 13 (wybory do sejmu):

1 Maciej Gdula
2 Daria Gosek-Popiołek
3 Jan Orkisz
4 Magdalena Kubańska
5 Aleksandra Owca
6 Grzegorz Garboliński
7 Piotr Plebańczyk
8 Joanna Handerek
9 Monika Frenkiel
10   Magdalena Dropek
11 Michal Kowalowka
12 Ewa Owerczuk
13 Marcin Gołąbek
14 Joanna Grzymala-Moszczyńska
15 Klaudia Chmielowiec
16 Daniel Tuchowski
17 Izabela Patykowska
18 Dariusz Sokol
19 Elzbieta Ciepły
20 Łukasz Szantula
21 Julia Kubac
22 Kamila Dudkiewicz
23 Konrad Kantor
24 Alicja Walotek
25 Partycja Szaniawska
26 Emilia Drobot
27 Zuzanna Piekarz
28 Małgorzata Potocka

– Jestem dumny, że mogę poprowadzić krakowską listę Lewicy. Gdy tu stoję, to myślę sobie o haśle wyborczym Prawa i Sprawiedliwości "Bezpieczna Przyszłość Polaków". Ciężko mi sobie wyobrazić bardziej niedopasowane hasło PiS-u na tę kampanię. Czy Polacy mogą się czuć bezpiecznie? Na czele polskiej policji stoi osoba, która wysadziła z granatnika łazienkę w Komendzie Głównej Policji. Z kolei minister, który za policję odpowiada, wybrał się na piknik, aby się lansować. Podczas tego wydarzenia wziął on ze sobą policyjny helikopter, który przez niski poziom lotu, zerwał linię wysokiego napięcia i sprowadził niebezpieczeństwo na lokalnych mieszkańców. Na czele armii stoi człowiek, który kłuci się z generałami o to, kto wiedział, a kto nie wiedział, że na terytorium Polski wleciała rosyjska rakieta. Nawet w szpitalach kobiety nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ nie wiedzą, co je tam czeka. Z pewnością więc Polacy nie czują się bezpiecznie w państwie rządzonym przez PiS – mówił Maciej Gdula.

6 września o godzinie 16:00 mija czas na zgłoszenie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka