piątek, 10 czerwca 2022 15:31

Libiąż. Hiszpan podejrzany o zabójstwo przy leśnej drodze

Autor Tomasz Stępień
Libiąż. Hiszpan podejrzany o zabójstwo przy leśnej drodze

Odnalezienie zwłok przy leśnej dróżce obok ulicy Wolności w Libiążu wstrząsnęło wczoraj mieszkańcami miasteczka. Przypadkowy przechodzień zauważył ciało z szeregiem ran kłutych i natychmiast zawiadomił Policję. Dziś podejrzany o zabójstwo jest już w rękach policji.

Zgłoszenie o odkryciu ciała 21-letniego mężczyzny wpłynęło wczoraj (9 czerwca) tuż po godz. 6:00 do dyspozytorów numeru alarmowego 112 otrzymali od przypadkowego przechodnia.  W momencie odnalezienia 21-latek nie dawał oznak życia. Skierowano na miejsce patrol Policji i załogę Pogotowia ratunkowego. Okazało się, że leżący na ziemi zmarły młody mężczyzna posiadał obrażenia ciała w postaci ran kłutych klatki piersiowej i pleców. – Na miejsce przybył prokurator wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą KWP w Krakowie i KPP w Chrzanowie. Śledczy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Denatem okazał się być 21-letni mieszkaniec Libiąża – informuje mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji. Ciało zmarłego przekazano do ZMS CM UJ w Krakowie celem wykonania sekcji zwłok, a Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie wszczęła tej sprawie śledztwo o przestępstwo z art 148§1 kk tj. zabójstwo.

Szybkie działania policji przyniosły efekt.  – Na skutek szeroko zakrojonych czynności operacyjnych wytypowano sprawcę zdarzenia, który został zatrzymany tego samego dnia przez chrzanowskich kryminalnych w Libiążu – informuje rzecznik małopolskiej policji.  Zatrzymany 35-letni mężczyzna jest obywatelem Hiszpanii od wielu lat mieszkającym na terenie powiatu chrzanowskiego. Zatrzymane zostały również inne osoby mogące mieć związek z przedmiotowym zdarzeniem a ich rola będzie weryfikowana w toku dalszych czynności.

– Aktualnie realizowane są przesłuchania świadków, analiza bilingów telefonicznych, monitoringów celem ustalenia przebiegu zdarzenia, weryfikacji roli poszczególnych osób w tej sprawie oraz ustalenia motywów działania sprawcy. Sprawa jest rozwojowa – mówi insp. Sebastian Gleń.

fot: Małopolska Policja

Chrzanów - najnowsze informacje